اندیشهدعوت اسلامی

از گرگی که لباس میش می پوشد برحذر باشید

یت وإخلاص :از گرگی که می پوشد لباس میش بر حذر باشید

علامه دکتر یوسف قرضاوی

رجال دعوت وظیفه دارند از نفوذ مهمان های ناخوانده و طفیلی در صفوف دعوت های ربانی آگاه بوده و ممانعت بعمل آورند؛ مهمان های ناخوانده ی قدرت طلب و حریصی که به قصد کسب جایگاه و مطامع به صفوف دعوت گران نفوذ می‌کنند؛ آن هایی که همچون میکروب وارد جسم سالم می شوند و آن را مریض می کنند، آهسته و آرام به درون جماعت های مومن نفوذ می نمایند و بر جاهای حساس احاطه می یابند، اینان بسیار سخن می گویند ولی عمل شان اندک است ، هنگام سختی ها و وحشت و هراس ناپیدا هستند و به وقت تقسیم غنائم حضور دارند .

در وقت محنت و ابتلا پرده از چهره آن ها برداشته می شود و خداوند جل جلاله خبیث را از طیب جدا می سازد ؛ آری ! شری که بر دعوت های ربانی واقع می شود، آنان اشغالگرانی هستند که جایگاه هایی را بدست آورده و در جهت منافع و حوائج خود و برای رسیدن به مطامع شان پلکانی ساخته اند و خود را بالا می کشند.

در طی طریق به تقوا تظاهر می کنند و به سخنان زیبا و شیرین و حماسه ی غیرواقعی در وقت رفاه و آسایش متوسل می گردند و قلب هایشان پر از هوی است.

اینان کسانی هستند که رسول خدا صلی الله علیه وسلم مسلمانان را از آنان به حذر می دارد و در باره اشان فرموده:در آخر زمان انسان هایی ظهور می کنند که دنیا را فریب می دهند و آن را به چنگ می آورند، پوست گوسفند به تن کرده و در ظاهر آرام و خوب و مهربان هستند ، سخنانشان از شِکر شیرین تر و قلب هایشان چون قلب گرگ ها است.

خداوند متعال نیز در حدیث قدسی در باره این گونه انسان ها می فرماید:آیا نسبت به (صبر)من فریب خوره و مغرور شده اند و یا بر من جرات پیدا کره اند؟ به ذاتم سوگند بدلیل اعمالشان چنان آشوبی در میانشان ایجاد کنم و آن چنان دچار عقابشان سازم که بردبارترین شان را سرگردان و حیران می کند.

ترجمه از عربی : محمود کریمی – کرمانشاه

از طريق
محمود کریمی
برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا نظرات خود را با حروف کوردی یا فارسی تایپ کنید
نظرات حاوی مطلب توهین آمیز یا بی احترامی به اشخاص ، عقاید دیگران، و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی شود
نظرات پس از تائید منتشر می شود
بستن