تاریخ

این مرد یکصدمین رمضان عمرش را روزه می گیرد

با وجود سن و سالش عیسی چنگیز ترکیه ای که سنش به ۱۰۷ سالگی رسیده است از سن هفت سالگی –یعنی یک قرن کامل- بر گرفتن روزه ماه رمضان محافظت می نماید
چنگیزکه همراه با کودکان خود در ایالت “اغری”در شرق ترکیه زندگی می کند در سلامت کامل بسر میبرد وعلی رغم سالخوردگیش وطولانی بودن روز تابستان خودش عهده دار تمام کار و مسئولیت های روزمره اش می باشد. 
چنگیز به اداکردن نمازها در مسجد خیلی مشتاق است ، او بیشتر وقت خود را به خواندن قرآن اختصاص می دهد و در سن صد سالگی فریضه ی حج را بجای آورده است و بعد از آن نیز چهار بار به عمره رفته است .

چنگیز به گفته ی یک خبرنگارآناتولی علاوه بر مواظبت از ماه رمضان بر روزه درماه ها ی رجب و شعبان نیزحریص می باشد،او علیرغم کهولت سنش دلیل صحت وسلامتیش را در تغذیه سالم،و تناول غذاهای طبیعی می داند.
چنگیز مهاجرت خانواده اش از ایران به اغری را که ۱۰۶ سال پیش،بوده با مطبوعات؛در میان می گذارد و می گوید که “مصطفی کمال آتاتورک” را در جوانی دیده است، و روس ها را که در منطقه حضور داشته اند مشاهده نموده است.

یک روزبعد از افطار برخی از روزنامه نگاران درجشن چنگیز شرکت کرده اند که توسط فرزندان و احفادش بمناسبت تولد ورسیدن پدرشان به سن ۱۰۷ سالگی تدارک دیده شده بود
او هم اکنون همراه ۱۴ فرزند و۷۷ نوه اش در انتظار سال جدید به سر می برند

ترجمه : اسمعیل ابراهیمیان

منبع :http://www.turkey-post.net/p-55616/

نمایش بیشتر

اسماعیل ابراهیمیان

@نویسنده و مترجم @ آذزبایجان غربی - مهاباد @ فعال دینی و دعوتگر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن