زن،خانواده

«حجاب» شناسنامه ی پاکی زن مسلمان

خواهر عزیزم به راستی این لباس اسلامی شناسنامه ی پاکی توست و مدرکی از حقیقت و راستی این آیات مبارک خدای بزرگ می باشد که می فرماید: (یَا أَیُّهَا النَّبِیُّ قُلْ لِأَزْوَاجِکَ وَبَنَاتِکَ وَنِسَاءِ الْمُؤْمِنِینَ یُدْنِینَ عَلَیْهِنَّ مِنْ جَلَابِیبِهِنَّ ۚ ذَٰلِکَ أَدْنَىٰ أَنْ یُعْرَفْنَ فَلَا یُؤْذَیْنَ ۗ وَکَانَ اللَّهُ غَفُورًا رَحِیمًا)[سوره اﻷحزاب ۵۹]

 ‏ای پیغمبر! به همسران و دختران خود و به زنان مؤمنان بگو که رداهای خود را جمع‌ وجور بر خویش فرو افکنند تا این که (از زنان بی‌بند و بار و آلوده) دست کم باز شناخته شوند و در نتیجه مورد اذیّت و آزار (اوباش) قرار نگیرند خداوند (پیوسته) آمرزنده و مهربان بوده و هست (و اگر تا کنون در رعایت کامل حجاب سست بوده‌اید و کوتاهی کرده‌اید، توبه کنید و از این کار دوری کنید، تا خدا با مهر خود شما را ببخشد).‏

قطعا حجاب تنها برای زنان و دختران پیامبر(صلی الله علیه وسلم) نیست، بلکه برای همه و تمام زنان پاکدامن و ایمان دار می باشد.

خواهر عزیزم؛ بدان که خدای بزرگ مقام و منزلت و درجه ی بزرگی برای زنان گذاشته و قایل است و بدان خاطر آنها را بە حجاب فرمان می دهد، زیرا حجاب برای زنان درجه بزرگی است، تا اینکه مثل کالایی بی ارزش و ناچیز نباشند که هر کس به خواست خودش و هر جوری که دلش بخواهد نگاهش کند و از او کامجویی نماید! همانطور که خدای بزرگ در سوره احزاب، آیه ی ۳۳ می فرماید: (ولا تبرجن تبرج الجاهلیه الاولی).
ترجمه: هنگام خارج شدن از منزل، خودتان را لخت نکنید، همچون زنان گذشته و زمان جاهلیت که با نفهمی و نادانی خودشان را لخت می کردند.

پس ای خواهر عزیزم:
خدای بزرگ بی حجابی را به درجه ی کاری جاهلانه و نادانی رسانده و تنزل داده است.

خواهرم بدانید این حجاب مایه زندانی کردن و محدودیت و سرزنش کردن شما نیست؛ آانگونه که بعضی از مردم ناآگاه این گونه تصور می کنند!

به راستی  که، خدای بزرگ به حجاب و چادر و پوشاندن بدن زنان فرمان داده است، و این فرمان به مثابه ی احترام و اکرام و شناساندن زنان ایماندار و با حیا بوده و همچنین به منظور حفاظت از حیا و پاکی زنان می باشد، تا هم در دنیا سربلند و هم در قیامت سرفراز و از آتش جهنم به دور باشند.

خواهر عزیز و گرامی؛
تو نباید بە حرف کسانی گوش فرا دهی که طعنه و حرف های نیشدار می زنند و به خاطر حجابت، سخنان زشت و ناخوشایندی درباره تو  می گویند؛ چون پیامبر(صلی الله وعلیه وسلم) می فرماید: “لاطاعه لمخلوق فی معصیه الخالق” (رواه احمد- فی مسنده وصصحه الالبانی فی:صحیح الجامع:۷۵۲۰)
یعنی: از مخلوق و بندگان در راه معصیت و نافرمانی خدا، پیروی مکنید.
ویراستار : سوزی میحراب

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا نظرات خود را با حروف کوردی یا فارسی تایپ کنید
نظرات حاوی مطلب توهین آمیز یا بی احترامی به اشخاص ، عقاید دیگران، و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی شود
نظرات پس از تائید منتشر می شود

همچنین ببینید

بستن
بستن