اصول

خطر رابطه جنسی در دوران قاعدگی

میل جنسی در دوره قاعدگی برای اکثر خانم ها بیشتر احساس میشود و گاهاً برخی افراد نیز در این دوران اقدام به برقراری رابطه جنسی دخولی میکنند ، سوالی که برای خیلی ها پیش می آید علت آنکه گفته میشود در دوران قاعدگی (پریود) نبایدرابطه جنسی دخولی داشته باشید چیست ، ما در این مقاله سعی داریم تا پاسخ جامعی در این خصوص ارائه دهیم.

در زمان پریود یا عادت ماهانه یا همان قاعدگی ، دیواره های رحمی که جهت لانه گزینی جنین آماده شده است و بافتی پر از عروق در جداره رحم شکل گرفته است ریزش کرده و از طریق دهانه رحم وارد واژن یا مجرای تناسلی شده و خارج می گردد ، در اینصورت هم دهانه رحم باز می باشد و هم دیواره های رحم بر اثر ریزش زخمی می باشد در اینصورت برقراری رابطه جنسی باعث خواهد شد تا میکروبها وارد رحم شده و ایجاد عفونت نماید.

معمولا عفونت ایجاد شده شدید بوده و عوارض بسیاری برای فرد به جا می گذارد. مثلا این عفونت می تواند باعث چسبندگی های داخل رحمی شود و مانع از بارداری فرد در اینده گردد. یا ممکن است این عفونت منجر به عفونت داخل حفره لگن شود و مشکلات زیادی را برای زن ایجاد نماید. لذا از نظر پزشکی برقراری رابطه جنسی دخولی در این دوران صحیح نمی باشد.

البته از نظر شرعی نیز رابطه جنسی دخولی در دوران قاعدگی حرام است( و اعتَزِلوا النِّساءَ فی المَحیضِ = به هنگام قاعدگی از رابطه جنسی – دخول – با زنانتان خود داری نمایید

اما خانم هایی که نیاز جنسی در دوران قاعدگی برای آنها محسوس تر میباشد ، میتوانند از طریق غیر دخولی جهت تامین این نیاز بهره مند شوند.


 

سلامت نیوز

توجه:  استفاده از کلیه مقالات و مطالب سایت ” سوزی میحراب” در مجلات،روزنامه ها،سایت ها و برنامه های تلویزیونی و….با ذکر منبع بلا مانع  است.

نمایش بیشتر

ســــۆزی میــــحڕاب

سایت ســــۆزی میــــحڕاب در آذرماه 1392 با همت جمعی از اهل قلم خوشنام و گمنام تاسیس شد ســــۆزی میــــحڕاب بدون جنجال و در اوج عملگرایی به ترویج مبانی میانه روی می پردازد ســــۆزی میــــحڕاب با هیچ جریان و هیچ احدی درگیری ندارد ســــۆزی میــــحڕاب رسالتی جز همزیستی و دگرپذیری ندارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا