ادبیاتطنز

خواهشاً کرونا را نفرین نکنید !!

آری ؛ نباید کرونا را نفرین کرد ؛ زیرا این ویروس کُشنده ، آدم ها را به انسانیت ، خالق و اخلاق وصل نمود و آشتی داد .

نباید کرونا را نفرین کرد ؛ زیرا بساط  کاباره ها ، باشگاه های مجون و رقص  و ناهنجاری و قمار وهمچنین خانه های فحشا و زنان عریان در سراسر جهان را جمع کرد و تعطیل کرد !

نباید کرونا را نفرین کرد ؛ زیرا  همین ویروس سبب شد سودهای سرسام آور بانکی در سطح جهان کاهش داده شود !

نباید کرونا را نفرین کرد ؛ زیرا این ویروس باعث شد پس از مدت ها دوری اعضای خانواده ها از یکدیگر ؛ همه در منزل کنار دور هم گردآیند !

نباید کرونا را نفرین کرد ؛ زیرا کووید ۱۹ هرگونه بوسه و لبالب شدن دوجنس مخالف و موافق را متوقف نمود !

نباید کرونا را نفرین کرد ؛ زیرا همین ویروس، سازمان بهداشت جهانی را وادار کرد تا اعتراف کند به این که نوشیدن مشروب خطرناک است و از کسانی که تاکنون به آن لب نزده اند خواهش کرد که دیگر هرگز بدان آلوده نشوند !

نباید کرونا را نفرین کرد ؛ زیرا همین ویروس جهانی موسسات بزرگ بهداشتی را واداشت که – برای نخستین بار -اعتراف کنند به این که خوردن گوشت هر حیوان درنده و دارای چنگال و همچنین پرندگان داری پنجه و نوشیدن خون ، خرید و فروش حیوانات بیمار و مردار بزرگ ترین فاجعه بهداشتی به شمار می آید و هرکس این کار را انجام دهد با مصیبتی خانمانسوز دچار شده است..

نباید کرونا را نفرین کرد ؛ زیرا به انسان ها یادآوری کرد که اینگونه باید عطسه کرد و اینگونه باید سرفه نمود و خمیازه کشید؟! اموری که  پیامبر اسلام صلی الله علیه و سلم هزار و چهار صد و چهل و یک سال پیش به ما آموخته است !

نباید کرونا را نفرین کرد ؛ زیرا همین ویروس لعنتی ! باعث شد یک سوم هزینه هایی که دولت ها قبل از آن صرف تهیه و ساخت اسلحه و بمب های کشنده می کردند به سمت بهداشت و سلامت سرازیر شود !

نباید کرونا را نفرین کرد ؛ زیرا یکی از افتخاراتش این است که وزارت خانه ها و دبیرخانه های بهداشت در کشورهای عربی و اسلامی را مجبور کرد کشیدن سیگار و قلیان را ممنوع اعلام نموده و قهوه خانه ها و کافه خانه را ببندند!

نباید کرونا را نفرین کرد ؛ زیرا او باعث شد که بساط اجتماع ها و اختلاط های نامشروع میان زنان و مردان برچیده شود…

نباید کرونا را نفرین کرد ؛ زیرا کرونا به رؤسای جمهور کشورهای جهان و بویژه ابرقدرت ها اعلام کرد که محدودیت و سلب آزادی یعنی چه و چه قدر دشوار و طاقت فرساست ؟!

نباید کرونا را نفرین کرد ؛ زیرا باعث شد مردم بیش از گذشته به دعا و نیایش و ترک گناه و منکرات روی آورند.

نباید کرونا را نفرین کرد ؛ زیرا چانه متکبران را بر زمین مالید و آنان را در مقابله با این موجود نامرئی و ریز مانند یک گدای فرومایه به نمایش عموم گذاشت!

نباید کرونا را نفرین کرد ؛ چرا که این ویروس منحوس! باعث شد تا حدود زیادی استعمال سموم کارخانه ای که آسمان را آلوده ، جنگل ها را نابود ، دریاها و سواحل آن را کثیف نموده ، سوراخ لایه اوزون را گُشاد کرده ، آب و هوا را تغییر داده و موجودات زنده پیرامون کره زمین را کشته است، کاهش یابد!

نباید کرونا را نفرین کرد ؛ چرا که این ویروس  باعث شد بشریت بعد از سال ها کُرنش برای تکنولوژی و فناوری های جدید که به خدای اغلب انسان ها مبدل شده بود، متوجه شود راه خطایی را پیموده و به عبادت پروردگارش روی آورد.

نباید کرونا را نفرین کرد ؛ چرا که این ویروس تازه باعث شد مقامات ارشد اغلب کشورها در شرایط زندانها و نحوه نگه داری زندانیان – که اغلب به دلایل سیاسی دربند شده اند – تجدید نظر نطر نموده و به لزوم ضدعفونی کردن بازداشتگاه ها و البته آزادی زندانیان در مقابل اخذ وثیقه اقدام کنند!

نباید کرونا را نفرین کرد ؛ چرا که این کرونای مخوف باعث شد رهبران ارشد کشورها ، اجتماعات و کنفرانس ها و دروغ پردازی هایشان را کاهش دهند !

نباید کرونا را نفرین کرد ؛ چرا که همین کرونا باعث شد بساط نمادهای شرک و بت پرستی و استمداد از غیر خدا و تبرک جستن های بی اساس به مخلوقات بجای خدا ، برچیده شود و همه ، فقط و فقط به سوی خدا روی آورده و با دعا و نیایش ، او را بخوانند..

شرایطی که امروز بر جهان و جهانیان می گذرد بسیار شباهت دارد با فضای جنگ جهانی اول و شیوع آنفولانزای اسپانیایی ؛ زمانی که کشورهای برنده دچار غرور و سرکشی شده بودند و گمان می کردند که زمین را شکافته و قامتشان به قامت کوهها رسیده است ! بنابراین جا داشت که تنبیه شوند و خداوند جل جلاله درس بزرگی به آنان بدهد !  

 امروز عملاً متوجه شدم که یک آزمون  و ابتلای خدایی؛ آن هم در قالب یکی از ضعیف ترین لشکریان خدا – کرونا – اگر چه عموم مردم گمان می کنند ، مضر است ، چه فواید بزرگ و فراوانی برای انسان ها دارد ؟!

پس خواهشمند است کرونا را نفرین نکنید ؛ چرا که کرونا انقلابی را در زندگی انسان ها رقم زد و  درس هایی را به جهان داد  که هرگز مثل سابق زندگی نخواهد کرد !

نویسنده : مشاور ، عدلى حسین – استاندار پیشین قلیوبیه

منبع : فیس بوک

ترجمه : یوسف ساجدی

برچسب ها

یوسف ساجدی

💠💠💠💠نویسنده و مترجم و مدرس💠💠💠💠 💠فعال مدنی و کارشناس ارشد سیره نبوی 💠

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا نظرات خود را با حروف کوردی یا فارسی تایپ کنید
نظرات حاوی مطلب توهین آمیز یا بی احترامی به اشخاص ، عقاید دیگران، و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی شود
نظرات پس از تائید منتشر می شود
بستن