خانوادهزن

زمانی که موبایل به عامل طلاق زن و شوهر تبدیل می شود !

محمد بن عبدالله العمری 
گاهی اوقات یکی از امکانات امروزی به نام (موبایل) یا تلفن همراه، سبب جدائی بین زن و مرد می‌شود.

اسباب جدائی از دیدگاه زن(همسر)

۱٫ برقراری ارتباط زیاد در منزل با فامیل و دوستان گاهاً سبب ناراحتی زن (همسر) خانه می‌شود، می‌بینیم که همسر از شوهرش درخواست می‌کند که بیشتر با او حرف بزند و بیشتر به او توجه کند و این عکسل العمل زن، باعث می‌شود که مرد (شوهر) به حرف زن توجه نکند و غیرت مردانگی اش گُل می‌کند و در نهایت منجر به واقعه طلاق می‌شود.
۲٫ بعضی اوقات متأسفانه گوشی موبایل مرد لبریز از عکس و فیلم غیراخلاقی است. برای همین وقتی همسرش می‌خواهد که شوهرش فیلم‌ها و عکس‌ها را پاک کند، همین درخواست موجب نزاع و کشمکش و مقدمات طلاق می‌شود.
۳٫ گاهاً همسر متوجه می‌شود که گوشی شوهرش پر از پیام با دختران بیگانه است. همین سبب کشمکش و بگوومگو و در نتیجه منجر به طلاق می‌شود.
۴٫ شدت غیرت زن و عشق به شوهرش موجب می‌شود که زن از شوهرش بخواهد که موبایل او رمز و اثر انگشت نداشته باشد، برای اینکه می‌خواهد هر از گاهی گوشی شوهرش را چک کند و چون شوهرش از این درخواست زن سرباز زد، مقدمات طلاق به وقوع می‌پیوندد.
۵٫ گاهاً شوهر تماس‌های همسرش را با جواب رد پاسخ می‌دهد و اهمیتی به تلفن همسرش نمی‌دهد. همین کار سبب مناقشه و بگوومگو بین زن و شوهر می‌شود و مرد نمی‌تواند جواب قانع کننده به همسرش بدهد، کم کم روابط به تیرگی و طلاق منجر می‌شود.

اسباب جدائی از دیدگاه شوهر

۱٫ بازخواست و محاسبه ی زن از طرف مرد، که چرا اینقدر با خویشاوندان حرف می‌زنی، همین امر سبب بالا گرفتن سر و صدا و کم کم طلاق می‌شود.
۲٫ درخواست زن از شوهرش برای دادن مبلغی پول جهت هزینه ی ارتباط با فامیل و دوستان و ندادن پول کافی برای خرید شارژ موبایل، هرچند این مقدار پول خیلی ناچیز باشد، ولی به مرور سبب اختلافات و بگوومگو و در نهایت منجر به طلاق می‌شود.
۳٫ توجه نکردن زن خانە به امورات منزل به دلیل مکالمات تلفنی و مشغول شدن بیش از حد به موبایل، سبب می‌شود که شوهر موبایل ‌را از همسر گرفته و او را منع ‌کند که از موبایل استفاده کند، این هم سبب اختلاف و در نهایت طلاق می‌شود.
۴٫ درخواست خریدن موبایل نو و مدل بالا از سوی همسر و درخواست رد از سوی شوهر هم کم کم سبب اختلافات و طلاق می‌شود.
سخن در این باره زیاد است. اما آنچه که مهم است اینکه چگونه از تلفن همراه (موبایل) استفاده کنیم که سبب ضرر و کدورت در بین زوجین نشود و منجر به طلاق و جدائی نگردد.
منبع: سایت محمد عبدالله العمری
مترجم: عبدالله احمدی

برچسب ها

عبدالله احمدی(شنو)

نویسنده و مترجم و فعال دینی ✅ ساکن : آذربایجان غربی - مهاباد - روستای حمزاباد

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا نظرات خود را با حروف کوردی یا فارسی تایپ کنید
نظرات حاوی مطلب توهین آمیز یا بی احترامی به اشخاص ، عقاید دیگران، و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی شود
نظرات پس از تائید منتشر می شود
بستن