خانواده

نامه ای به کاربران اینترنتی!

برادر و خواهر کاربر اینترنت ؛ سلام ودرود خداوند بر شما
*ای کسی که از شبکه عنکبوتی اینترنت ویا غیر آن همانند وسایل ارتباط جمعی و خبرگزاری ها از تلویزیون و ویدئو و رایانه و تلفن استفاده می کنی ، آگاه باش که سلاحی دو لبه در دست شماست! اگر به صورت نامناسب از آن استفاده کنی به تو زیان می رساند، ولی اگر به صورت مفید و آگاهانه از آن بهره بگیری تو را نفع خواهد رساند و هادی شما خواهد بود.
خداوند در قرآن کریم می فرماید« ما راه را به انسان نشان داده ایم ، یا شکرگزار خواهد بود یا کفران نعمت خواهد کرد»
*ای دوست بهره مند از شبکه اینترنت ، بدان اگر ازآن استفاده بهینه بکنی خیر و نفع زیادی به تو خواهد رسید تا جایی که همانند علمی نافع، دنیا و دین شما را آباد خواهد کرد و می توانی از راه تبلیغ دراین عرصه گسترده به خود و دیگران نفع برسانی.
– خدا را شکر  بسیار می شنویم که دعوتگرانی در خانه های خود نشسته اند بدون اینکه کسی آنان را مکلف کرده باشد ویا سفری رفته باشند ویا کتابی به کسی داده باشند توسط آنان بسیاری به شاهراه هدایت کشیده می شوند و این حسنه و نیکی در میزان اعمال آنان قرار می گیرد! چه ثوابی از این بزرگتر و چه راهی از این آسانتر!
-خداوند می فرماید « چه قول و حرفی از این زیباتر که کسی را به سوی خداوند دعوت کرده و عمل صالحی انجام داده باشد و گفته باشد که من از مسلمانانم
-پیامبر(ص) می فرماید: اگر کسی دیگری را به هدایت دعوت کرده باشد، دعوت کننده همانند هدایت شده ثواب به دست می آورد بدون اینکه از اجر و ثواب هدایت یافته کم شده باشد.
-برادرم همانطور که شبکه مجازی راهی از راه های دعوت به سوی خیر می باشد، پنجره ای به سوی فتنه و گمراهی و افتادن در وادی شهوات و شبهات نیز به حسساب می آید
– پس برحذر باش از تماشا کردن منظره های حرام و بازدید از سایت هایی که خشم خدا را به دنبال دارد .

– به یاد داشته باش خداوند تو را می بیند و آن خداییی که دو چشم بینا به تو داده اگر بینایی را از تو بگیرد با آنها نمی توانی ببینی.

هستند کسانی که ازاین نعمت – بینایی- محرومند، که اگر همه دنیا را داشته باشند باز برایشان ناقص و ناگوار است !
-عمرو بن مره می گوید: به زنی نگاه کردم جمالش مرا به تعجب وا داشت، بیناییم از دستم رفت، امیدوارم کفاره گناهم همین باشد!
خداوند می فرماید: آیا آنان از چاره نهانی و مجازات ناگهانی خداوند ایمن و غافل شده اند در حالی که از مجازات ناگهانی خداوند جز زیانکاران ایمن و غافل نمی گردند. اعراف آیه ۹۹
-برادر گرانقدر آگاه باش شبکه مجازی پر از چیزهایی است که ایمان واخلاقت را هدف قرار می دهد، اگر مواظب نباشی شبهاتی برایت ایجاد می کند تا دینت را رها  کنی و توسط اشاعه شهوات، تقوا وآبرویت را هدف قرار می دهد.

 اگر به تقوا وعلم شرعی مسلح نباشی در خطر بزرگی خواهی افتاد.

 خداوند شما را به سوی خیر و صلاح رهنمون گرداند وشما را از شر و بدی محفوظ بدارد.
والسلام علیکم
ترجمه : محمود خالدی زاده

نمایش بیشتر

محمود خالدی زاده

@نویسنده و مترجم @ آذزبایجان غربی - مهاباد @ شغل : امام جماعت مسجد

نوشته های مشابه

‫۲ نظر

    1. کاربرگرامی سلام از اینکه سوالاتتون را با سایت سوزی میحراب در جریان می گذارید ممنونیم و خرسند
      برای پاسخ سوال نخست به مقاله “خودارضایی”استمناء”جایز است یاخیر؟ چه مضراتی دارد؟” http://sozimihrab.ir/?p=2808 مراجعه کن و ان شاالله به زودی پاسخ سوال دومتان را خواهیم داد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن