اندیشه

پیامى از پیامبر خدا (صلی الله علیه وسلم)

به نام خداوند بزرگ و مهربان سلام و صلوات بر رهـبر انسانیت و یاران و پیروانش تا روز آخرت

این نامه تمامى مسلمانان بیدار روی زمین را دعوت می کند، که زیر سایه آسمان خداى بزرگند و از روزیش می خورند و از آبش مى نوشند و از نعمت هاى دیدن وشنیدن واز هـمه مهم تر عقل بهره می برند که آفریده شده خداى بزرگ وبلند مرتبه هـستند

این نامه براى هـمه مردم است و دعوتشان می کند ، هر کس دور یا نزدیک است از پیامبر (ص) تا هـمگی بشنوند و گوش فرا دهـند به پیامبر (ص)

خواهـر وبرادر عزیزم : این چند کلمات را می شنوی ،بعدا توجه نمی کنى و مثل چند نکته ساده پیش چشمت می گذرند بدون آنکه فکر وهـوشت را برایش به کار اندازى یا آنهـا را می خوانى ولی بدون تفکر در معانى آن ، من نیز با تو هـستم و شما را در دسته دوم قرار می دهـم ؛ چون اگر در این دسته باشى از کسانى خواهـى بود که پیامبر (ص) را دوست دارند .

هـوشیارى به معناى مواظبت است از هـر عبادتى که تسلیم شدن در برابر خداى بزرگوار دور شدن از هـر فرمان وعملى که منع شده باشد مهم اینست این کلمات دلیلى هستند براى تو پیش پیامبر خدا(ص) آن روزى که مى بینى پیش خداى بزرگ هـستی .

با ما بیا. گوش هایت را باز کن وچشم هایت و هـمچنین عقل ودلت را تا پیام پیامبرت را ببینى (( إنَّ فى ذَالِکَ لِمَنْ کَانَ لَهُ قَلْبٌ أَوْ أَلْقَى السَّمْعَ وَ هـُوَ شَهِىَدٌ )) سوره ق آیه ٣٧. در این تذکرى است براى آن کس که عقل دارد، یا گوش فرادهد و حضور یابد.

ای امتم گوش به فرمانم باشید خداوند بزرگ مرتبه در قرآن مجید می فرمایند (( مَّنْ یُطِعِ الرَّسُلَ فَقَدْ أَطاعَ اللّهَ وَمَنْ تَوَلَّى فَمَا أَرْسَلْنَاکَ عَلَیْهِمْ حَفِیظًا )) سوره النساء آیه ٨٠ . هر کس از پیامبر فرمان ب رد در حقیقت‏خدا را فرمان برده و هر کس رویگردان شود ما تو را بر ایشان نگهبان نفرستاده‏ایم  هـمچنین در سوره حشر آیه ٧ میفرمایند (( وَمَاأَتَاکُمُ الرَّسُلُ فَخُذُوهُ وَ مَا نَهَاکُمْ عَنْهُ فَانتَهُوا وَاتَّقُوا اللّهَّ إِنَّ اللّهَ شَدِیدُ الْعِقابِ آنچه را فرستاده [او] به شما داد آن را بگیرید و از آنچه شما را باز داشت بازایستید و از خدا پروا بدارید که خدا سخت‏کیفر است

آیا کسى هست که خواهان بهشت باشد ؟؟!!

آیا کسى هست که آرزوی سعادت دنیا و آخرت داشته باشد .

 امت محمد (ص) بدانند سعدت و خوشبختی در اطاعت وتسلیم شدن در برابر خدا و پیامبرش است .

خداوند می فرمایند (( وَمَنْ یُطِعِ اللّهَ وَالرَّسُولَ فَأُوْلَئکَ مَعَ الَّذینَ أَنْعَمَ اللّهُ عَلَیْهِمْ مِن النَّبَیینَ وَالصِّدِّیقینَ وَالشُّهَداءِ وَالصَّالِحینَ وَ حَسُنَ أُولَئِکَ رَفیقًا )) سوره النساء آیه ۶٩ و کسانى که از خدا و پیامبر اطاعت کنند، در زمره کسانى خواهند بود که خدا ایشان را گرامى داشته [یعنى‏] با پیامبران و راستان و شهیدان و شایستگانند و آنان چه نیکو همدمانند.

اما گرفتاری وعذاب خدای بزرگ در پشت کردن به برنامه خداوند و گوش ندادن به اوست چنانچه خدای بزرگ میفرمایند (( وَمَنْ یَعْصِ اللّهَ وَ رَسُولَهُ وَیَتَعَدَّ حُدُودَهُ یُدْخِلْهُ ناراً خَالِدًا فِیها وَلَهُ عَذَابٌ مُّهِینٌ ))سوره انساء آیه ١۴ و هر کس از خدا و پیامبر او نافرمانى کند و از حدود مقرر او تجاوز نماید وى را در آتشى درآورد که همواره در آن خواهد بود و براى او عذابى خفت‏آور است

بی گمان کسانی که بهشت می خواهند بدان دست خواهند یافت این راه اهل سنت و جماعت است ؛ اما به شرطى که گوش به فرمان خدای بزرگ و پیامبرش باشند برای چیزهایی که بدان فرستاده شده است و دور شدن از چیزهایی که نهی شده است ؛ اما کسی که انکار اطاعت از خدا و پیامبر در تحقق فرمان هایشان وعدم دفاع از سنت های پیامبر نماید بدون شک عاقبتش آتش دوزخ خواهد بود .پناه بر خدا

پیامبر (ص) می فرمایند:امت من داخل بهشت می شوند به غیر از کسانی که آن را نمی خواهند و آن را رد می کنند .گفتند ای پیامبر خدا چه کسی آن را نمیخواهد؟فرمودند: کسی که از من اطاعت کند داخل بهشت می شود و کسی که از من سرپیچى کند داخل جهنم می شود .

راست فرمودی ای پیامبر خدا ای کسى که از خودت و با آرزوى نفس خودت چیزى نمی گویی سلام و صلوات خداوند بر تو باد ای امتم اخلاق من کجاست ؟؟

عزیزان اخلاق ، پیامی از پیامبر است .زیبایی اخلاق یکی از روشهاى پیامبر در طول زندگى و گوهر رسالتش بود .

 می فرمایند من برای کامل کردن اخلاق های زیبا آمده ام .

 مادر مؤمنان عایشه (رض) در باره پیامبر می فرمایند: پیامبر قرآنی بودند که بر روی زمین راه می رفتند  یعنی خدا و پیامبرش تمامی کارهای خوب و اخلاق زیبا و بخشندگى را دوست دارند و هر گونه سرپیچی و اخلاق زشت ، خدا وپیامبر از آن متنفر هستند .

فرض کن پیامبر (ص) تو را فرمان داده به احسان ونیکی ،امانت، پایبندی به عهد و پیمان و محافظت از چشم از نگاه نا محرم .هـمچنین تو را آگاه می سازد از کسانی که دروغگو هستند ، رشوه دهنده یا رشوه گیرنده باشند ،آشوبگر وفاسد باشند ، ستمکار باشند یا نگاهشان همیشه به بر روی حرام باشد .ای امتم . شما آخرین امتها هستید . شما همراهان کلام آخر هستید . شمابهترین امت هستید .پایبند به اخلاق و روش من باشید که سعادتمند و پیروز خواهید بود در دنیا وآخرت . اما اگر اخلاق و روش من را رها کنید این طور باشد به هلاکت میرسید و بازنده و نابود خواهید شد . ای امت من احسان کنید واز محسنین باشید . ای امت محمد (ص) وقت و زمان میرود وبه پایان میرسد .نسل بعد از نسل می آید اگر خوب باشید نسلهای بعدی نیز خوب خواهند بود اما اگر خرابکار باشید نسلهای بعد ازشما نیزمثل شما خواهند بود . سزای هـر عملی بر طبق آن عمل خواهند بود

ای امتم اگر خرابکاران روی زمین بودند در برابر آنها ساکت نباشید .اگر دیدید که از مال وثروت مردم میخورند ومی دزدند ساکت نباشید ،اگر کسانی خوراک خراب وکثیف درخورد شما میدهند ساکت نباشید .نه خیر ساکت نباشید چون در غیر این صورت مثل آنها خواهید بود .پس چکار میکنید !!تمامی روشهاى ستم وستمگری را رها کنید ،تسلیم ظلم وستم نباشید و به آن راضی نباشید بلکه هـمیشه حق گو باشید و هـر چند گفتنش تلخ باشد حتی اگر پیش روی حاکمی ستمگر باشید . از حق و راستی حمایت کنید ،از ایراد عیبجویان نترسید تنها خداوند لایق آن است که از او ترس داشته باشید . امت پیروز شد با ابوبکر صدیق (رض) روز دفاع در برابر سرکشان . و با امام احمد روزی که گفتند قرآن ساخته شده خداوند است . اینان هر کدام کسانی بودند که وزنه سنگینی ازامتی بودند مثل یاران پیامبر رضاى خدا بر آنها باد ،کسانی که فارغ التحصیل مکتب پیامبر (ص) بودند .چنانچه در حدیثى صحیح میفرمایند . اگر مردم ظالم و ستمگر را دیدیدو دستش را نگیرید خداوند بر آن است که آنها را هـمگی عذاب میدهد .

ای امتم مژده باد ،دلتنگ نباشید و تسلیم ظلم وستم نباشید خداوند بزرگ هـمراه شماست و پیروز خواهید شد اگر او را پیروز کنید (( یَا أَیُّهَا الَّذینَ آمَنُوا إِن تَنصُرُوا الله یَنصُرْکُمْ وَیُثَبِّتْ أَقْدَامَکُمْ )) سوره محمد آیه ٧

ای امت اسلام ، این ظلالت و پستى را به قدرت و پیروزى تغییر خواهیم داد .تنها بر راستى استقامت کنید و تا آخر از آن دفاع کنید هـمیشه این را بدانید پیروزى تنها برای خدا و پیامبرش و مؤمنان خواهد بود . خداوند بلند مرتبه در سوره الصف آیات ٨و٩ میفرمایند ( میخواهند نور خداوند رابادهانهایشان خاموش گردانند ،خداوند نور خود را کامل میکند هـر چند کافران دوست نداشته باشند . خواوندپیامبرش راهمراه با هدایت و رهـنمود (آسمانی) وآیین راستین (اسلام) فرستاده است تا این آیین را بر همه آیین های دیگر چیره گرداند هرچند مشرکان دوست نداشته باشند .

هـمچنین در سوره المنافقون ایه ٨ میفرمایند . عزت و سربلندی برای خدا و پیامبرش و مؤمنان خواهد بود اما دو رویان نمی دانند

والسلام علیکم و رحمهالله وبرکاته

منبع : صدای اسلام

نویسنده : محمد بن شعبان ابو قرن

ترجمه به کردی: سایه فارس

ترجمه از کردی به فارسی : محمد محمدی – مهاباد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن