شبهاتعبادات

چرا حاجیان، بجای ریختن پول به جیب شاه عربستان، به فقرا کمک نمی کنند؟!

زیارت بیت الله

شُبهه ؛ حج مساوی است با ریختن پول حاجیان به جیب شاهان عربستان !

شبهە:
برخی از شبهە افکنان بدخواه  می گویند: چرا مردم مسلمان ما هر ساله در قالب زیارت خانه خدا پول هنگفتی را  بە جیب عرب ها می ریزند  و چرا همین جا بە پولشان را به فقرا و مستمندان نمی دهند ، مگر حج در چند قدمی آنها نیست ؟؟

جواب:

در جواب کسانی که شبهه افکنی می کنند و مغرضانه و هدفمند باعث تشویش اذهان برخی از مردم مسلمان شدەاند می گوییم:

ای کسانی کە خود را آزادی خواه و دمکراسی طلب می دانید و ای کسانی که ناآگاهانه در دام سخنان این بیمار دلان افتاده اید، بیایید منصفانه و بی طرف در مورد مسائل و قضایای اطراف تان قضاوت و داوری کنید
نخست خطابم را باکسانی که خود را مسلمان و به ظاهر ملتزم به دین می دانند آغاز می کنم …
ای برادر و خواهر مسلمانی که کورکورانه از معاندین تقلید نموده و بدون دانش و آگاهی کافی دستورات صادره ی پروردگارت را بر اساس گفته ی فلان و …. مورد انتقاد قرار داده و گاهاً به باد تمسخر می گیری! از خدا بترس ، بیدار شو و بدان که با این تفکر جدیدی که برایت پیش آمده خود را در وادی خطرناک بی مبالاتی کفر و بی ادبی در برابر خداوند جهانیان قرارداده ای ، چگونه جرٲت می کنی که با آیات قرآن و دستورات رسول الله مخالفت کنی؟!
و  در جواب کسانی که آگاهانه و بر اساس تفکر مارکسیستی و کورشیسمی در قالب سخنان به ظاهر دلسوزانه و در باطن غیر منصفانه و کینه توزانه ، تیرهای حامل ویروس دین ستیزی ، مسموم و زهر آگین شان را به قلب پاک جوانان جامعه اسلامی نشانه گرفته اند می گویم:
بهتر است با طرح یک پرسش جوابتان را بدهم ، قبول دارید که آمار زائرین ایرانی به بیت الله هرسال چیزی حدود ۶۰ هزار نفر می باشد؟ اگر واقعاً دلسوز فقرا و نیازمندان جامعه هستید  چرا در مقابل سیل عظیم مردمانی که سالیانه یکی دو بار به کشورهای توریستی منطقه و جهان می کنند لب به اعتراض نمی گشایید؟

درسال ۱۳۹۶ طبق آمارهای رسمی حدود ۸۵/۰۰۰ نفر به مالزی ، تایلند ۱۲/۰۰۰۰ نفر ، قطر ۲۸/۰۰۰۰ نفر ، ارمنستان ۲۰۰/۰۰۰ نفر ، ترکیه ۲۰۰/۰۰۰۰ نفر ووووو…. که در کل سالیانه حدود ۸ میلیون نفر به کشورهای توریست پذیر سفر می کنند و قریب به ۸۰٪ این افراد تنها به خاطر تفریح ، سیاحت و به عبارتی رساتر برای خوش گذرانی و هوسرانی این سفرهای توریستی را انجام می دهند؛ ولی کسی اعتراض نمی کند!
اگر منصفانه مقایسه کنیم وعقل هایمان راحکم قرار دهیم آیا ۶۰ هزار نفر با ۸/۰۰۰/۰۰۰ میلیون نفر قابل مقایسه است؟!
پس مدعیان حقوق فقرا کجایند  تا بانگ برآورده و به این توریست ها بگویند شماها چرا سرمایه های خود را که بالغ بر هزاران میلیارد تومان می باشد را به جای هزینه ی سفرهای تفریحی که غالبا در سواحل دریاها در شهرهایی چون آنتالیا صرف عشق بازی و عیاشی و …. می کنید را به مستمندان و هم نوعان نیازمند خود نمی دهید؟!
یک بام و دو هوا بودن این گونه افراد نمایان گر دو رویی ، نفاق و دین ستیزی شان می باشد 
از طرفی دیگر این معترضان کوردل و این دمکراسی خواهان دروغین که می گویند باید انسان ها در انتخاب عقایدشان آزاد باشند ، می بینیم که در عمل این شعار را تنها زمانی قبول دارند که بر اساس افکار واندیشه های آنها عمل شود ، در غیر این صورت شاهد رویکردی مخالف با ادعاهایشان از آنها خواهی بود..
ناگفته نماند بیشتر کسانی که از سفر حج و زیارت بیت الله انتقاد دارند در میدان عمل هرگز خیرخواه مساکین و مستمندان نبوده و نخواهند بود..
اما همین حاجیانی که مورد هجوم این بیماردلان مغرض قرار گرفته اند بیشترین آمار خیّرین جامعه از جمله بانیان مساجد، مدرسه سازان ، پرداخت کنندگان زکات و صدقات و واقفین اموال منقول و غیر منقول را تشکیل داده  و می دهند !
امید است منتقدین دین از روی تعقّل و منصفانه قضایا را مورد نقد قرار داده و همچنین دوست داران حق و حقیقت با چشمانی باز و قلبی با بصیرت و با آگاهی و تحقیق مسایل پیرامون را مورد ارزیابی قراردهند…
تحقیق از:عبدالواحد رحمت الله

برچسب ها

عبدالواحد رحمت الله

نویسنده و شاعر و مترجم آذربایجان غربی - مهاباد خطیب و دعوتگر

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا نظرات خود را با حروف کوردی یا فارسی تایپ کنید
نظرات حاوی مطلب توهین آمیز یا بی احترامی به اشخاص ، عقاید دیگران، و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی شود
نظرات پس از تائید منتشر می شود
بستن