تاریخ

چرا ما عقب مانده‌ایم؟

چرا ما عقب مانده‌ایم؟

 


 

نویسنده:  محمد غزالی مصری

ترجمه:  مولود مصطفایی

ناشر:   احسان

نوبت چاپ:   اول

سال چاپ:   ۱۳۹۰

قطع:   رقعی

تعداد صفحات:   ۱۷۶

نوع جلد:   شومیز

تعداد جلد:   یک

قیمت:    ۳۵۰۰ تومان


 

آفریدگار هستی دین اسلام را برای برای رشد و تعالی انسانها و رهایی آنان از ظلمت جهل به سوی نور ایمان فرستاد و مسلمانان راستین با گرویدن به اسلام و به کار بستن فرامین آن در زندگی به شکوفایی رسیدند و بزرگترین تمدن را بنا نهادند و برترین امت جهان شدند.

اما با گذشت زمان و به خواب غفلت فرو رفتن مسلمانان و یورش دشمنان اسلام در رهنمودهای اساسی اسلام میدان را از دست دادند و به رسم و رسوماتی مرده تبدیل شدند و میراث فکری مسلمانان از آموزه‌‌‌هایی سرچشمه می‌گیرد که بر دین وارد شده‌اند.

آنچه امروز در رفتار مسلمانان دیده می‌شود نشانه‌ی انحراف امتی است که رسالتش را از یاد برده و به دنبال خواهش‌‌‌های نفسانی راه افتاده است.

امروزه حجابی که مقابل دیدگان مسلمانان را فرا گرفته چنان شدید است که در برابر هر کسی که بخواهد آنان را به راه راستین خداوند باز گرداند به مقاومت بر می‌خیزند.

راستی چرا کشورهای اسلامی اینهمه دچار مشکل و از لحاظ تکنولوژی عقب مانده‌اند؟

چرا کشورهای اسلامی جهان سومی هستند؟

اینها پرسشهایی هستند که نگارنده‌‌ی اندیشمند در این کتاب مورد بررسی قرار داده امید است برای تنویر اذهان جویندگان حقیقت و بیداری مسلمانان مفید واقع گردد.

 

 

نمایش بیشتر

ســــۆزی میــــحڕاب

سایت ســــۆزی میــــحڕاب در آذرماه 1392 با همت جمعی از اهل قلم خوشنام و گمنام تاسیس شد ســــۆزی میــــحڕاب بدون جنجال و در اوج عملگرایی به ترویج مبانی میانه روی می پردازد ســــۆزی میــــحڕاب با هیچ جریان و هیچ احدی درگیری ندارد ســــۆزی میــــحڕاب رسالتی جز همزیستی و دگرپذیری ندارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن