خانواده

توصیه های پدر به دخترش در شب عروسی وی

پدر خطاب به دخترشدختر عزیز و نازنینم…گوش کن ودر زندگی مشترک از پندهایم بهره بگیر.

دختربفرمایید پدر جانم

 دختر زیبارو و عزیرم؛ برایتان از خداوند منان آرزوی خوشبختی وعاقبت به خیری در دنیا و قیامت را خواستارم و بهترین ها را در اوایل شکفتن غنچه زندگیان برایت از خداوند مسالت دارم.

 دلبندم ؛ بدان که خوشبختی را نمی توان در پول و جواهرات بجویی؛ بلکه خوشبختی در عبادت و قناعت است که سعی کن به آن دست یابی.

دختر شایسته ام؛ عزت واحترام مثل آیینه می ماند هر حرکتی انجام دهی همان را مشاهده می کنی و هیچ کس به اندازه همسرت لایق و شایسته این احترام و عزت نیست ؛ سعی کن از او احترام بگذاری و تا از احترام متقابل او برخوردار باشی که زندگی مشترکی فاقد احترام غیر قابل تحمل است!

جگر گوشه ام؛ قبلا هم گفتم که هیچ زیبایی به اندزاه اخلاق، آدمی را زیبا جلوه نمی دهد و هیچ چیز نمی تواند همچون صداقت از تو محافظت کند.

دختر عزیزم؛ دین اسلام بوده که تو را به حلال همسرت درآورده است؛ پس همیشه در راه دین وعبادت کوشا باش و سعی کن فرزندانت را نیز با این دین مبین آشنا کنی.

نازنینم؛ در زندگی هر زن و شوهری مشکلات و سختی ها بوده و هست؛ پس به هیچ وجه اطرافیان را از مشکلاتتان باخبر نکن و تا جایی که امکان دارد تیرگی روابط و دل خوری ها را بین خودتان حل وفصل کنید ؛ چرا که هراندازه اطرافیان از مشکلات شما باخبر شوند همان قدر هم از چشم آن ها می افتید و از راه حل اصلی هم فاصله می گیرید .

سعی کن با همسرت برای هم مفید و آموزنده باشید و اگر مشکلی را نتوانستید حل کنید روی کمک صادقانه و دلسوزانه پدرت حساب کنید.

برای احترام گذاشتن به خانواده هایتان خط قرمزی بگذارید واز آن تجاوزنکنید و حریم خانوده هایتان را نگه دارید؛ به خانواده های همدیگر احترام بگذارید و از رهنمودهایشان بهره ببرید؛ ولی هرگز اجازه ندهید بی مورد در زندگیتان دخالت بنمایند.

به امید زندگی صمیمی و سرشار از عشق برای تو دختر گُلم که آرزویی جز بهروزیت ندارم

 

تهیه و ترجمه: گلاویژ رستم داستان- مهاباد

نمایش بیشتر

ســــۆزی میــــحڕاب

سایت ســــۆزی میــــحڕاب در آذرماه 1392 با همت جمعی از اهل قلم خوشنام و گمنام تاسیس شد ســــۆزی میــــحڕاب بدون جنجال و در اوج عملگرایی به ترویج مبانی میانه روی می پردازد ســــۆزی میــــحڕاب با هیچ جریان و هیچ احدی درگیری ندارد ســــۆزی میــــحڕاب رسالتی جز همزیستی و دگرپذیری ندارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا