علمی

حقیقت کرونا

خالد ایوبی نیا

پزشکان می گویند: ویروس کرونا، یک بیماری است که بر روی ریه ها تأثیر می گذارد و زندگی انسان را از او می گیرد. دانشمندان می گویند که این فقط یک ویروس است. در آزمایشگاه های ما، برای هر بیماری ای دارویی است. کارشناسان می گویند: این بیماری همه گیر، ساختگی است تا بدون مشکل به اقتصاد برخی از کشورها ضربه وارد سازد.
برخی می گویند: این یک جنگ بیولوژیکی پنهان است تا همه را زیر اطاعت و وفاداری به سازندگان آن در آورد و رجال دین و صاحبان عمامه، صاحبان صلیب و مردان مقدس می گویند: این پایان دنیا است، این نابودی است!!
اما من می گویم: این بیماری همه گیر فقط یک سرباز از سربازهای آسمانی است، خداوند آن را به میان ما فرستاد، تا حجت را بر ما کامل کند و فقط افراد خردمند متوجه آن خواهند شد.
امروز هیچ عذر و بهانه ای برای کسانی که اسلام آنها را از اختلاط منع می کرد، اما آنان یکدیگر را در آغوش می گرفتند و یکدیگر را می بوسیدند، وجود ندارد که امروزه می بینیم از مترها فاصله به یکدیگر سلام می کنند تا بتوانند امنیت خود را حفظ کنند.
برای آن زنانی که دین، آنان را به حجاب و نقاب سفارش می کرد، اما آن را مسخره می کردند و دین را به نادانی و عقب ماندگی توصیف می کردند، هیچ عذری باقی نمانده است که امروزه آنان را می بینیم مانند پنگوئن به خود می لرزند و بدون دستکش و پوزه به خیابان نمی روند.
برای کسی که نماز ما را مسخره می کرد و می گفت که پاک و تمیز است و نیازی به وضو ندارد، عذر و بهانه ای باقی نمانده است که امروزه‌ بارها دست های خود را چنان محکم می شوید که نزدیک است استخوان های خود را خرد کند.
برای ملحدی که از ایمان به خدا امتناع می ورزید و می گفت: تا خدا را لمس نکنم و نبینم به او ایمان نمی آورم، هیچ عذر و بهانه ای باقی نمانده است که اکنون در قرنطینه به سر می برد، اما از ترس ویروسی که به چشم نمی توان دید، لرزه بر اندام شده است که مبادا او را دربرگیرد.
برای هیچ کس عذری باقی نمانده است، باید وجدان ها از خواب بیدار شوند و جای خود را بدانند، حتی کعبه محترم در مکه ی مکرمه، خود را از دست زدن به دست هایمان تبرئه کرد تا اینکه وجدان ها اصلاح شوند و ما در مقابل خدا با توبه و پشیمانی دل شکسته شویم و به او پناه ببریم.
فردا در حضور خداوند خواهیم دانست که این بیماری همه گیر، چیزی نبود جز سربازی از سربازهای آسمان، تا حجت را بر ما کامل کند، اگر دارای خرد باشیم!! ما همه نابود خواهیم شد و خداوند باقی خواهد ماند.

منبع: مدینة القواعد، ابو عبدالرحمن الطائی
ترجمه: خالد ایوبی نیا
سوزی میحراب

نمایش بیشتر

خالد ایوبی نیا

استان آذربایجان غربی - ارومیه مترجم - نویسنده فعال دینی و حافظ قرآن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا