خانواده

دام های اینترنت برای دختران!

دام های انترنت برای دختران
موضوع به دام انداختن دختران در شبکه های اجتماعی پدیده ای غیر اخلاقی است که متأسفانه اخیراً دربیشتر کشورها گسترش پیدا کرده است.
تا آن جایی که در این زمینه تحقیق نموده و زندگی نامه این دختران به دام افتاده را مطالعه کرده ام دریافته ام که بیشتر آنان کسانی هستند که در آغاز به صورت تفریحی به شبکه های اجتماعی سرکشی نموده اند و به تدریج در دام آن گرگ صفتان گرفتار آمده اند.

 بررسی های به عمل آمده از سرگذشت دردناک این قربانیان نشانگر آن است که شکارچیان از نیرنگ ها و نقشه های مختلفی برای رسیدن به اهداف خود بهره گیری نموده اند.

آنچه در ذیل می آید تنها مواردی اندک از آن نقشه های شوم است که جهت آگاهی دختران و خانواده های آنها عرضه می گردد.
مشهورترین راه هایی که معمولا برای به دام انداختن دختران ما به کار گرفته می شوند عبارتند از :
شیوه نخست: تحریک عاطفی : هرکدام از آن فرصت طلبان وقتی وارد شبکه می شوند دختری را در نظرگرفته و مطالب وی را پی گیری می نمایند و به آنها پاسخ می دهند تا اینکه در یکی از موارد عمداً و بالحنی تند موضع گیری می کنند و سپس به او می گویند : ببخشید من اشتباه کردم قصد بدی نداشتم امیدوارم به بزرگی خودتون حلالم کنید ؛ سپس منتظر پاسخ می مانند … چندین بار موضوع عذرخواهی را پیگیری می کنند تا عاطفه دختر را تحریک نموده و به دام بکشانند ؛ اگرموفق نشدند  از او دست کشیده و به دنبال سوژه ای دیگرمی روند.
شیوه دوم : تهدیــد

 در این روش ابتدا به طور غیرمحسوس معلوماتی از دختر به دست می آورند سپس او را تهدیدمی کنند که اگر با آن ها دوستی نکند وارد ایمیل وی شده و معلومات او را افشا می نمایند و با این ترتیب طرف را تحت فشار قرار می دهند تا بالاخره تسلیم شود ؛ اگرموفق نشدند مدتی این حربه را پی گیری می کنند تا بتوانند دختری ضعیف الإراده به دام اندازند .
شیوه سوم : روش ملایم

 دراین روش تصاویر و نوشته های یک دختر را پیگیری نموده  و لایک می نمایند یا برایش کامنتی به این مضمون می گذارند که : « من نوشته هایت را دنبال می کنم و خیلی از آنها خوشم می آید مایه افتخاراست اگرپیشنهاد دوستی مارا پذیراباشید.» گاهی اعلام میکند : «مدت هاست نوشته هایت را میخوانم واقعا بهت افتخارمیکنم !! تک تک جملات وواژه هایت برام زیبا وجذابند ». گاهی از در دلسوزی وخیرخواهی وارد میشود : « خیلی وقت است شاهدحضور عاقلانه وآگاهانه شما درفیس بوک ( یا …..) هستم بایدباصراحت بگم وجودکسانی مثل شما بسی مایه خوشحالی وافتخاراست آخه امروزه فضای مجازی متأسفانه بسیار خطرناک ومسموم شده است. » به این ترتیب روش ها راتغییر میدهد ممکن است چندماه هم طول بکشد اما شکارچی باتجربه تارسیدن به نتیجه به کارخودادامه میدهد .
شیوه چهارم : خودرا دخترمعرفی کردن : درشبکه نامی دخترانه برای خودانتخاب میکند وبااین روش بادختران ارتباط برقرارنموده برایشان پیام میدهد تاکم کم اعتمادآنان را جلب کند . باآنها دوست می شود وآدرس ایمیل آنان رابدست می آورد. وپس از مدتی اسرارشان را افشانموده وآنان را عصبانی وناراحت مینماید.
شیوه پنجم : تشویق . با تمام اشکال با دختران سر وکله میدهد مطالب دخترانه را پیگیری میکند نوشته های آنان رامیخواند گاهی آنهاراعصبانی میکندتا درجه زیرکی وفهم آنان رابسنجد آیادختری ساده وقابل فریب است یا زیرک وهوشیار . گاهی نوشته هایش راتحسین میکند وازسبک نویسندگیش تعریف مینماید وحتی میگوید هیچ نویسنده ای قلم وسبک توراندارد درحالی اصلا واقعیت ندارد وهدف اوتنها جلب توجه دختراست .
شیوه ششم : سبک نویسندگی : همواره به نوشتن وانتشارمطالبی می پردازد که بتواند توجه دختران را به خودجلب نماید. موضوعاتی مانند محبت عشق داستانهای رمانتیک واشعاروغزل های عاشقانه درد سرهای عاشقی و…. هدف اصلی او نیز آن است که دختران برایش کامنت بگذارند ونظر بنویسند تا بتواندبه این ترتیب شکارخودراپیداکند.
آری آن گرگ صفتان برای رسیدن به اهداف پلید خود تمام نقشه های شوم را به کارمیبرند تا دختران ساده وضعیف را به دام خود بیاندازند.
از این رو عاجزانه تمام دختران وخواهران گرامی خودرا به هوشیاری وتیز بینی فرامیخوانم تاکاملا احتیاط راپیشه نموده ودرفضای مجازی جزدرمواردی محدود وضروری از ارسال و دریافت پیام خودداری کنند. تمام خطرهای پیش رو را مدنظر داشته باشند هرگز به قوت واعتمادبه نفس خود ننازند چون پای شیطان درمیان است واو تاکنون افرادی بسیار عاقلتر ونیرومنتر ازشما را شکست داده است . «مریم ابراهیم گلالی » هاشم حکیمی

نمایش بیشتر

هاشم حکیمی

@نویسنده و مترجم و شاعر @ کرمانشاه : پاوه @ شغل : امام جماعت و دبیر آموزش و پرورش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا