خانواده

عوامل ناآرامی در زندگی مشترک

1-اختلاف والدین در تربیت فرزندان

اگر بین والدین اتفاق نظری برای تربیت فرزندانشان وجود نداشته باشند هم سبب سرگردانی بچه ها می شود و هم اختلاف زیادی بین والدین رخ خواهد داد.

?2-زوجین زندگی را بر خودشان تنگ و دشوارمی کنند

 به صورتی که هر کدام از آنان چنان سرگرم کارهای روزمره ومسایل دنیوی شده اند،دیگر رابطه ی آن چنانی بین آن دو نمانده  هیچ؛بلکه حتی گفتگو و محاوره ای در مورد آینده و مسایل خانوادگی با هم صورت نمی دهند

 ?3- بد آموزی جهت بی حرمتی به والدین!

چه داستان هایی در این مورد می شنویم که مادران،همسران خود را از دید بچه هایشان بی ارزش نموده اند،که این کارسبب بغض و کینه نسبت به پدران شده است.

وچه فرزندانی که به مادرانشان بی احترامی می کنند ،چون پدران آنها را شست وشوی مغزی داده اند که سبب شود فرزندان باچشم بد به مادران بنگرند!

?4-محل سکونت زوجین باعث اختلاف می شود؛آن وقت که مرد با خانواده پدری همراه بستگانش در یک جا زندگی مى کند، و مرد خویشاوندانش را بر همسرش ترجیح دهد.

?5-اختلافات برسر مسایل مالی ، بویژه اگر شوهر یک وکالت کلی را تقاضا کند، تا با دلخواه خود در امور مالی دخل و تصرف کند اما زن درخواست او را نپذیرد،یا اینکه شوهر خانمش را مجبور به شراکت نماید

?6-هرگاه یکی از زوجین سفری طولانی-بخاطر کار یا درس خواندن-انجام دهد، بعد از برگشتن از سفربه سبب اختلافات اجتماعی که وارد زندگیشان شده، موجب برهم زدگی آرامش آنان مى شود. درصورتی که با هم تعامل نکنند وبه تفاهم نرسند.

?7-اختلافات فرهنگی و عدم کفاءة(يكى ازدو خانواده از دیگری ازهر لحاظ برتری بردیگری داشته باشد)و اختلاف زیاد سنى.

این سه مقوله اگر زوجین با هم تعامل وسازش نداشته باشند؛ می توانند مشکل اساسی ایجاد کنند.

?8-سابقه جدایی قبلی هر یک از زوجین تأثیر بر رفتار هر کدام خواهد داشت؛به صورتی که خیلی راحت می توانند دوباره دست به جدایی بزنند.

?9-احساس های پنهانی که سال ها روى هم انباشته شده اند موجب انفجار آتش فشان خوابیده مى شوند و در نتیجه رابطه زن و مرد را برهم مى زنند. ?10-وفات پدرخانم و مادرشوهر یکی دیگر از مشکلات زندگى است؛ چون بعضی از اختلافات بین زوجین بعد از وفات یکی از این دو عزیز صورت می گیرد؛ سبب چنین امری هم این مى باشد که یکی از این دو بزرگوار پایه ی ثابتی برای ماندگاری و استمرار و برقراری رابطه بین زوجین بودند.

نتیجه سخنان دکتر جاسم المطوع چنین است که اگر خانواده های محترم از این مشکلات اساسی که وارد زندگی، وباعث بروز اختلافات در زندگی روزمره شان می شوند؛اطلاع کافی نداشته باشند صددرصد برصحت وسلامتی رابطه شان تأثیر مى گذارد؛حتی علاقه ومحبت بین آنان کم وسبب نابودی برقراری رابطه عاطفی زوجین مى شود…لذاراه علاج مبارزه با این غده های مضرزندگی،که باعث سوء تفاهم وقطع رابطه صمیمانه می شود؛2امر لازم وضروری می باش

?1-جلساتی عاشقانه و صمیمانه باهم دوتایی ترتیب دهند،هفته ای حداقل 1و2بار بدون دخالت کسی دیگر و چند ساعتی گپی عاشقانه داشته باشند از علاقه های که به همدیگر دارند صحبت کنند،و در مورد چیزهای حرف بزنند که شوق و رغبت بیشتری نسبت بهم پیدا کنند.

?2-باکمال آرامش از همبستر شدن باهم اگرهفته ای یک بار که کمترین وعده زمانی است،دریغ نکنند. ودر اوج خوشحالی وبا رعایت پاکیزگی و زیبایی و معطری کمال به بستر روند و گل بگویند وگل بشنوند!چون حقیقتا این دو امر لازم و ضروری-اگر هم یکی از این 10گزینه هاکه قبلا ذکر شدند وارد زندگیشان شده باشد-عشق و علاقه آنان را نسبت بهم حفظ می کند.

پس از همین الان عزیزی که خواننده این مطالب است،اگر بایکی از این مشکلات ده گانه مواجه است؛فوراً برای علاج آن به یکی از این دو راه حل ضروری اقدام کند ویقین داشته باشد که صددرصد معجزه آسا مؤثر واقع مى گردد .

ازهمه مهم تر دعا کرون برای استمرار و آرامش در زندگی را فراموش نکنیم..((ربنا هب لنا من ازواجنا و ذریاتنا قرة أعين واجعلنا للمتقين امام))آمين يا رب العالمين

والسلام علیکم و رحمه الله

دکتر جاسم المطوع

 ترجمه : ابراهیم مهرابیان

 

نمایش بیشتر

ابراهیم مهرابیان

مترجم. نویسنده. دعوتگر دینی آذربایجان غربی - پیرانشهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا