خانواده

فقط خانم های شوهر دار بخوانند (شش ترفند برای تصاحب قلب شوهر!)

مقاله ای ارزشمند از دکتر جاسم المطوع تحت عنوان 6فکر و ایده ی عالی و مؤثر برای تصاحب قلب شوهر))

مترجم:مهرابیان

چگونه بر شوهرم مسلط شوم و چه کاری بکنم که فقط مرا ببیند؟؟

سؤالی است که بیشتر مردم و بویژه خانم ها در مورد آن از من می پرسند؟ على الخصوص وقتی که شوهر تحت تاثیر ارتباط کاری یا از طریق چت کردن شروع به برقراری رابطه با زنى دیگر می کند.

در این حالت زن بیشتر ترسیده و گمان می برد دیگر شوهرش را از دست داده است. البته آقایان هم این دغدغه را دارند؛ ولی ما در اینجا خاصتاً به خانمها جواب مى دهیم.لذا صمیمانه و دلسوزانه به هر خانمی مى گویم: دو گام اساسی وجود دارد نخست تصاحب مرد و دیگری تصاحب قلب اوست.

اولی که محال است و مرد در چنین حالتی احساس پوچی و اسارت شدید مى کند. اما دومی از طریق ابزارهای زیادی ممکن است. مانند:شناخت دلبستگی ها و  یا مسایلی که از آن متنفر است.

سریع ترین راه ممکن برای کسب قلب مرد انجام دادن کارهای است که او دوست دارد و دوری کردن از کارهایی است که او از آنها متنفر است.

شش راز برای بدست آوردن قلب مردان وجود دارد که عبارتند از:

?1-شوهر ، زن را به عنوان یک شریک ،دوست دارد؛این یعنی او می خواهد زنش با او رفیق باشد. تا بتواند بدون دغدغه و محافظه کاری با او حرف بزند.لذا وقتی چنین احساسی را نداشته باشد،به ایجاد رابطه با زنان دیگر متوسل می گردد.زیرا زن اغلب اوقات گفته های شوهرش را بر زندگی شخصی خود پیاده ونقش خودرا ایفا میک ند.درحالی که در شخصیت کسی که شوهرش درباره آن حرف می زند، پنهان مى شود. و سپس شوهر را بخاطر گفته هایش محاسبه مى نماید.مثلا اگر شوهر درمورد زنى سخن بگوید که او را می پسندد، همسرش برعلیه او قاطعانه موضع می گیرد و با او منازعه و قهر مى کند. از این رو مرد تصمیم می گیرد،دیگر با او صحبت نکند و لذا به مردی ساکت تبدیل مى شود و دنبال زنی می رود که به آسانی و بی آنکه از ناحیه او محاسبه شود، بتواند با او درد دل کند.

?2-مطالعه سرگذشت شخصیت شوهر:

هر مردی دارای زمان و تاريخی است که در آن زندگی کرده است؛ بویژه دوران نوجوانی و جوانی-اگر دیر ازدواج کرده باشد-پس زندگی او سرشار از خاطرات و سرگرمی ها و دلبستگی ها بوده است.و از انجام دادن کار مورد علاقه اش لذت می برد.لذا هر گاه زن بخواهد قلب شوهرش را بدست آورد ،باید -بدون جاسوسی کردن-سرگذشت او را مطالعه کند؛ و به دلبستگی ها شوهرش بویژه در مسایل عاطفی پی ببرد.پس از آن به غذاهای که شوهرش به آنها علاقه مند است بپردازد و به علایق و اهداف او در زندگی احترام و در مورد آنان تحقیق کند؛دراین صورت میتواند قلب شوهرش را بدست آورد.

?3-آرام بخشی به شوهر:

بیشتر اوقات مرد خانه دل نگران تامین نیازهای خانواده اش در آینده است ،و روزانه با مشکلات و فشارهای کاری رو به رو مى شود . او در عوض این جریان کاری زنى می خواهد که او را از این ناراحتی ها و آشفتگی های کاری رهایی دهد و او را به آرامش برساند.و با سخنان دلنشین وخنده های خود او را شادکام سازد. البته شاید بعضی از زن ها متوجه این عمل نشوند که شوهرش این را دوست دارد.

من هر روز فریاد شکایت مردهای زیادی را از این وضعیت می شنوم .و ناگزیر دنبال زنی دیگر-درخارج از خانه-می گردند

?4-مرد خسته است:

باید بگوییم اغلب مردان نوگرایی و به روز شدن را دوست دارند؛ حال آنکه بیشتر زنان یکنواختی و ثبات را دوست دارند. تحقیقات نشان می دهد:که مرد درمقطع خاصی از زندگى تغییر در مسأله ازدواج را مى پسندد، بهمین خاطر می بینیم که اسلام چند همسری و نه چند شوهری را نهادینه کرده است. براین اساس زن باید در زمینه آشپزی خلاقيت و نوآوری بخرج دهد. و اثاثیه منزلش را هر از چند گاهی تغییر دهد و حتی سر و سیما خویش را هر بار از دفعه قبل مرتب تر کند.زن حتی باید در روابط گرم و صمیمانه خود، با شوهرش این نوگرایی را حفظ کند. و شایداین مهمترین چیز برای شوهر باشد. زن توان دگرگون سازی سریع را دارد و مى تواند زودبه زود رنگ عوض کند و این از ویژگی های اوست.

زن هوشمندی را می شناسم که به بى میلی شوهرش نسبت به خود-درخصوص رابطه زناشویی-پی برد.او دانست که شوهرش درگذشته با زنان (…)رابطه داشته است (وبرای هر بار رابطه جنسی به آنها پول داده است)لذا او هم از شوهرش درخواست کرد که در مقابل هر همبستری به او پول بدهد. شوهر هم قبول و با کمال میل درخواست او را پذیرفت و این کار باعث تغییر روحیه او گشت و رابطه آنها را پایدارتر نمود…

زنی دیگری مى شناسم که از طریق (اسکایپ)سخنان عاشقانه و شیرین با شوهرش مى زند،وشوهر از این کار لذت می برد.چون او را به یاد جوانی اش می انداخت، بویژه که بعضی از جوانان که در گذشته با جنس مخالف خودشان رابطه داشته اند؛ بعد از ازدواج دلشان حال و هوای چنین چیزی مى کنند!!

?5-احترام و قدردانی به شوهر:

مسأله احترام در دنیایی مردان از اهمیت خاصی برخوردار است . مرد دوست دارد به هنگام سخن گفتن، کسی سخن او را قطع نکند و به تصمیم هایش احترام گذاشته شود و هر گاه پشنهادی بدهد،به تمسخر گرفته نشود. او به هنگام(طرح ایده ای ویا پشنهادی)دوست ندارد نزد فرزندان و دوستانش شکسته و به باده تمسخر گرفته شود . چه بسا ازدواج های جالب و خوبی بعلت کم کاری زن در رعایت نکردن این مسائل کوچک،به طلاق کشیده شده است. زن با هوشیاری خود مى تواند با ایجاد چنین فضای سرشار از احترام و قدردانی از شوهرش،او را به زندگی بازگرداند، وقلب او را صاحب شود وسپس هرچه خواهد ز شوهرش بستاند.و این یک معادله هوشمندانه است.

?6-فهماندن این مسئله به شوهر که او قوى و زن لطیف و ضعيف:غالب وقتها که زن بچه دار مى شود،شوهرش را فراموش می کند و همه توجه و عنایت خود را صرف فرزندانش مى نماید . در این حالت شوهر احساس تنهایی و بى توجهی به خود می کند.پس واقعیت امر یکی از اندیشه های کار ساز و هوشمندانه این است که زن به شوهرش اطلاع دهد که شوهرش قوی و او ضعيف است وبه اونیاز مبرم دارد،گرچه عملا در کار بچه داری نیازی نداشته باشد.احساس مرد به اینکه قوی است وهمسرش به او نیاز دارد میتواند مشکلات زنش را حل کند.واین احساس برای مرد لذت بخش است . و موجب مى شود بیشتر به خانمش نزدیکتر شود.یکی از ابزارهای قضیه این است که زن بعضی از سخنان را به همسرش بگوید:مانند”من بی تو نابود میشم”؛”تو پشتوانه من و زندگی من هستی”مرد هيچوقت در زندگیش این جملات زیبا را فراموش نمی کند. وتحت تأثیر آنها با شور و هیجان آتشین به خدمت کردن به خانمش می پردازد…مطالبی که مشاهده فرمودید؛6 ایده هوشمندانه است که البته ایده های مختلف دیگری هم هست. از جمله:هنرنمایی در حین هم بستری که ما به خواست خدا در مقاله های بعدی از آنها سخن بمیان خواهیم آورد….والسلام عليكم ورحمة الله وبركاته وعلى من اتبع الهدى

نمایش بیشتر

ابراهیم مهرابیان

مترجم. نویسنده. دعوتگر دینی آذربایجان غربی - پیرانشهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا