تربیت فرزندانخانواده

محبت حضرت محمد(ص) را به فرزندانتان بیاموزید

محبت پیامبر اسلام؛ حضرت محمد(ص) را به فرزندانتان بیاموزید.

به فرزندانتان بیاموزید که پیغمبر اسلام محمد(ص) ممتازترین برگزیدگان، بزرگ ترین و آخرین پیامبران است.

به آنان بیاموزید، پیغمبر اسلام محمد(ص) قبل از بعثت نیز راستگو و درستکار بودند و بعد از بعثت هم رحمت و هدایتگر برای جهانیان شد.

به آنان بیاموزید پیغمبر اسلام، دعای حضرت ابراهیم (ع) و بشارت حضرت موسی(ع) و حضرت عیسی(ع) و پیشوای پیامبران می باشد.

به آنان بیاموزید، پیغمبر اسلام(ص) بهترین کسی است که رسالت را تبلیغ و امانت را ادا و امت و جامعه خویش را پند داده، تا زمانی که مرگ به سراغشان آمد.

به آنان بیاموزید که پیغمبر(ص) شایسته تر از روح و روانشان است و او پیغمبری است که خداوند از تمام پیامبران پیمان گرفت که به او ایمان بیاورند.

به آنان بیاموزید که پیغمبر(ص) انسانی بود که به ایشان وحی می شد و سرمشق زیبائی است برای کسی که امید به خدا داشته‌ و جویای قیامت باشد و خدا را بسیار یاد کند.

به آنان بیاموزید که خداوند از میان تمام پیامبران به عمر ایشان سوگند یاد کرده‌ و می فرماید: «لعمرک اءنهم لفی سکرتهم یعمهون» [الحجر/۷۲ و در خطاب و گفتگو، ایشان را بر تمام انبیاء برتری دادند.

در قلب فرزندانتان، محبت پیغمبر(ص) و اهل بیت پاک و مطهر ایشان را برویانید و فرموده‌ی پیغمبر(ص) را به فرزندانتان یادآوری کنید که فرمودند: «من احبنی فقد احب الله و من اطاعنی فقد اطاع الله» هر کس من را دوست داشته باشد، خدا را دوست داشته و هر کس از من فرمانبرداری کند، در حقیت خدا را فرمانبرداری کرده است.
به فرزندانتان بگوئید: به حق که مؤمن، ایمان کامل ندارد و شیرینی ایمان را نچشیده، تا زمانی که خدا و رسولش نزد او از هر چیزی محبوبتر باشند.

بر گرفته از کتاب: «علموا اولادکم محبه رسول الله(ص)»

نویسنده: محمد عبده یمانی
مترجم: رسول بایزیدی
منبع: کتاب علموا اولادکم محبه رسول الله – محمد عبده
ویراستار: سوزی میحراب

از طريق
رسول بایزیدی
منبع
sozimihrab
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن