اندیشه

مسلمان شدن کشیش کاتولیک پس از یک سال و نیم بی هوشی

مسلمان شدن کشیش کاتولیک پس از یک سال و نیم بی هوشی

“ادواردو ماریا گومیز” کشیش کاتولیک اسپانیایی تبار پس از ۱۷ ماه کُما به هوش آمد وبلافاصله اسلامش را اعلام کرد.

کشیش ادواردو ۸۷ ساله ، ۴۳ سال از عمرش را در جزیره‌ی جافای اندونزی در دعوت مردم آنجا به مسیحیت سپری کرده است و مردم جافا او را به عنوان مُراد و مرشد خود می‌شناسند.

کشیش ادواردو براثر سقوط از سقف کلیسا ، مدت ۱۷ ماه بود  که در حالت کُما به سر می بُرد و از به هوش آمدن  مسلمان شد و برای همیشه مسیحیت را‌‌ رها کرد.

وی در باره علت مسلمان شدنش می‌گوید: در طول این مدت که در حالت کُما بودم پرورگارم به  من الهام کرد  که نامش “الله” است – نه روح القدس! – و همچنین به من گفت که  از او پیروی کرده  و اسلام بیاورم.

بنا به اعتراف این کشیش تازه اسلام آورده ، او تاکنون چیزی از اسلام نمی‌دانسته و هیچ‌گاه قرآن – و احادیث نبوی – را نخوانده و مطالعه ننموده است!!.

لازم به ذکراست پس از اعلام این خبر مهم ، نیمی از پیروان این کشیش نامی -دراندونزی -به اسلام تمایل پیدا کرده‌اند؛ یکی از این مسیحی های طرفدار “ادوارد” گفته است : ما به پدر روحانی ادواردو باور داریم ؛ پس الله‌‌ جل جلاله معبود حقیقی است  و از این تاریخ به بعد نمی‌خواهیم در روز حساب  جزء گناهکاران محسوب شویم .

کشیش ادواردو که هنوز در بیمارستان به سر می‌برد به پیروانش دستور داده است مسجدی را بنا کنند و آنان هم‌اکنون مشغول جمع‌آوری کمک‌های مادی جهت ساخت مسجد هستند و اطلاعیه داده اند که کلیسا را می فروشند !!

منبع:  روزنامه‌ی الوطن

ترجمهواحد خبر پایگاە اطلاع‌رسانی اصلاح

 

نمایش بیشتر

ســــۆزی میــــحڕاب

سایت ســــۆزی میــــحڕاب در آذرماه 1392 با همت جمعی از اهل قلم خوشنام و گمنام تاسیس شد ســــۆزی میــــحڕاب بدون جنجال و در اوج عملگرایی به ترویج مبانی میانه روی می پردازد ســــۆزی میــــحڕاب با هیچ جریان و هیچ احدی درگیری ندارد ســــۆزی میــــحڕاب رسالتی جز همزیستی و دگرپذیری ندارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا