طنز

نامه ای از كرونا به مردم جهان

خالد ایوبی نیا

گمان مي كنم شما همه مرا مي شناسيد و نام مرا شنيده اید ولی آنچه که به شما می گویم بسیار مهم است؛ زیرا سخنان زیادی از زبانم خارج می شود که شما نمی دانید.

من هیچ مرزی را نمی¬شناسم و بین مردم هیچ فرقی قائل نیستم و به بزرگ و کوچک، بیمار و سالم اهمیت نمی¬دهم. دور نروید و گمان نکنید که من سنگدل و بی احساس هستم. من مخلوق پروردگار و مأمور و معذور هستم.
من کسی هستم که عذاب دادن مسلمانان در چین را متوقف ساختم. این کار چقدر مرا خوشحال کرد!
من کسی هستم که مردم کشورها، گروهها و افراد را به گونه¬ای در آوردم که همه اعتراف کردند که در مقابل قدرت خداوند ضعیف هستند.

من کسی هستم که درِ تئاترها، کلوپ¬ها و خانه¬ های فساد را بستم، این کار چقدر مرا شادمان کرد!
من کسی هستم که ملحد را به گونه ای در آوردم که به وجود خداوند یقین داشته باشد و گناهکار توبه کند و پشیمان شود. این کار چقدر مرا مفتخر ساخت.
ولی چیزی که بسیار مرا رنجانید این بود که درِ مساجد را هم بستم. مرا سرزنش نکنید چرا که به شما گفتم: من مأمور هستم و معذور. شگفتا از اهل مساجد! هر چه بر سرشان بیاید، برایشان خیر است؛ اگر در برابر سختی ¬ها صبر کنند برایشان خیر است و اگر در هنگام برخورداری از نعمت ها شکر خدا را بجا آورند، برایشان خیر است.

هر کس از اهل مساجد به سبب من بمیرد، شهید است و هر کس زند ه بماند در حالی که صبر پیشه کند و به اجر و پاداش در نزد خداوند امیدوار باشد و در هنگام آمدنم راضی به قضای خدا باشد، برای او هم پاداش شهیدی است.
برای اهل مساجد در من عبرت و موعظه است، چه بسا خود را محاسبه کرده و از گناه و کوتاهی هایی که داشته اند برگشته ¬اند.
اهل مساجد، بلاها و مصیبت¬هایی که برسرشان می ¬آید، یا در آخرت سبب ترفیع درجات آنان می شود یا کفاره¬ی گناهانشان می گردد. خداوند آنان را با مصیبتها مبتلا می کند تا آنان را از گناهان پاک گرداند.

ای مردم! از ایستادنم در میان شما به عنوان یک سخنران تعجب نکنید. توبه کنید و برگردید قبل از اینکه در روز قیامت شیطان در میان شما بر منبری از آتش به سخنرانی بایستد و همه دوزخیان را مور د خطاب قرار دهد و مطابق آیه 22 سوره ی ابر اهیم چنان که خد اوند می فرماید به شما بگوید: «وَقَالَ الشَّيْطَانُ لَمَّا قُضِيَ الأَمْرُ إِنَّ اللّهَ وَعَدَكُمْ وَعْدَ الْحَقِّ وَوَعَدتُّكُمْ فَأَخْلَفْتُكُمْ وَمَا كَانَ لِيَ عَلَيْكُم مِّن سُلْطَانٍ إِلاَّ أَن دَعَوْتُكُمْ فَاسْتَجَبْتُمْ لِي فَلاَ تَلُومُونِي وَلُومُواْ أَنفُسَكُم مَّا أَنَاْ بِمُصْرِخِكُمْ وَمَا أَنتُمْ بِمُصْرِخِيَّ إِنِّي كَفَرْتُ بِمَا أَشْرَكْتُمُونِ مِن قَبْلُ إِنَّ الظَّالِمِينَ لَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ»
ترجمه :
و اهريمن ( سر دسته كفر و ضلال ) هنگامي كه كار ( حساب و كتاب ) به پايان رسيد ( و بهشتيان آماده بهشت و دوزخيان آماده دوزخ شدند ، خطاب به پيروان بدبخت خود ) مي گويد : خداوند ( بر زبان پيغمبران ) به شما وعده راستيني داد ( كه فرمانبرداران را پاداش و نافرمانبرداران را پادافره خواهم داد ، و بدان وفا كرد ) و من به شما وعده دادم ( كه ثواب و عقاب و بهشت و دوزخي در ميان نيست ) و با شما خلاف وعده كردم ( و دروغ گفتم ) و من بر شما تسلّطي نداشتم ( و كاري نكردم ) جز اين كه شما را دعوت ( به گناه و گمراهي ) نمودم و شما هم ( گول وسوسه مرا خورديد و ) دعوتم را پذيرفتيد . پس مرا سرزنش مكنيد و بلكه خويشتن را سرزنش بكنيد . ( امروز ) نه من به فرياد شما مي رسم و نه شما به فرياد من مي رسيد . من ( امروز ) از اين كه مرا قبلاً ( در دنيا براي خدا ) انباز كرده ايد ، تبرّي مي جويم ( و آن را انكار مي كنم ) . بي گمان كافران عذاب دردناكي دارند .

ای مردم! آنچه که از من روی داد شما را نفریبد و گمان نکنید که من خیلی قوی هستم. من مخلوقی ضعیف هستم. هرچه پیش آمد سبب آن ضعیف بودن انسان بود نه قدرت من!!!! جهان همه به خاطر من تعطیل شد با این که من مخلوقی ضعیف هستم.
حال شما چگونه خواهد بود زمانی که خد اوند به زمین فرمان دهد که شما را ببلعد و به آسمان دستور دهد که بر سر شما سقوط کند، یا بر سر شما سنگ یا باران ببارد؟!!

حال شما چگونه خواهد بود اگر خداوند به دریاها دستور دهد که شما را در خود غرق کنند، حال شما چگونه خواهد بود زمانی که ملیاردها ویروس را که از من کشنده تر هستند، بر شما مسلط گرداند؟!
حال شما چگونه خواهد بود زمانی که زمین سراسر به زلزله افتد و آتشفشان ها از آن بیرون زنند؟!
ای مردم! آیا کسی هست که توبه کند، پشیمان شود، استغفار کند؟!!
ای مردم! من به سبب گناهانتان است که بر شما مسلط شد ه ام؛ چرا که ربا می¬خورید، به یکدیگر ستم می کنید، فحشا در میانتان شیوع یافته و شما امور دینتان را ضایع کرده اید، پس مرا سرزنش نکنید، خودتان را سرزنش کنید.ای کاش اجازه می¬یافتم تنها ستمگران و سركشان عناد پیشه را گرفتار کنم ولی به خاطر حکمتی بزرگ که خداوند می داند مرا وبایی واگیر قرار داده است، ستایش برای خدا در مقابل هر حکمی که صادر می¬کند.
بنده ی ضعیفِ فانیِ از بین رونده، کرونا

منبع: فیس بوک

ترجمه: خالد ایوبی نیا

نمایش بیشتر

خالد ایوبی نیا

استان آذربایجان غربی - ارومیه مترجم - نویسنده فعال دینی و حافظ قرآن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا