اصول

نزدیکی و مقاربت از راه مقعد!

مقاربت مقعدی

مسئله مقاربت جنسی با همسر از راه نامشروع منجر به طلاق نمی شود؛ولی می‌تواند عامل جدایی گردد.

-چندین سؤال در مورد طلاق آراسته سایت خانواده شده است که دکتر ناصح عبدالفتاح دارای مدرک دکتری در فکر اسلامی پاسخگوی آن شده اند.

در این نوشتار می خواهیم به یکی از سؤالات در مورد طلاق بپردازیم و آن اینکه ….

آیا مردی که از راه نامشروع – مثلاً از پشت – با خانمش مقاربت جنسی انجام می دهد، طلاقش واقع می شود؟ یا نه؟

دکتر ناصح در جواب می گوید:قبل از این که در این مورد به آراء علمای فقهی بپردازم، بهتر آنست یک نگاهی به نظرات پزشکی در این باره بیندازیم، که این گونه مقاربت ها از لحاظ سلامتی و بهداشتی ضرر و زیان های بسیاری دارد.

کلیه داده های پزشکی به ما می گویند که مقاربت مقعدی آثار منفی فراوانی بر روح و روان زن می گذارد ؛ به گونه ای که زن احساس خواری و حقارت می کند ؛ علاوه بر اینکه به جسم و اندام تناسلی زن نیز ضربه می زند.

نادیده گرفتن لذت و احساس طرف مقابل در موقع مقاربت و اینکه مرد فقط به فکر ارضای خویش باشد و بس کاری بس زشت و نارواست.

-جدای از این مضرات جسمی و روحی ،این عمل زشت ضرر و آسیب های زیادی نیز به خود مرد می رساند و او در اثر این کار دچار چندین بیماری جسمی و جنسی می شود؛ که همین بیماری ها زندگی مردم غرب را نابود و روز روشن را بر آنان به شب تاریک مبدل نموده است

دکتر ناصح عبدالفتاح در ادامه افزود :اگر درباره ی این موضوع به شرع مبین اسلام و دستورات دینی آن مراجعه کنیم در می بابیم که چندین فرمایش الهی و فرموده ی نبوی ما را از این عمل زشت منع می نمایند که در این جا به ذکر یک حدیث بسنده می نماییم.

پیامبر اسلام (ص) می فرماید:”لا ینظر الله الی رجل أتی رجلا أو إمرأه فی دبرها” یعنی  خداوند در روز قیامت به کسی که از پشت با مردی یا زنی مقاربت داشته است؛ توجه نمی کند و شدیداً از وی غضبناک است.

دکتر ناصح خاطر نشان می کند : هرچند بسیاری از طلاق ها در جامعه به علت این عمل حیوانی صورت می گیرد؛ ولی باید اذعان نمود که این عمل ناروا و خلاف شرع و دین  باعث طلاق نمی شود یعنی شخص با انجام این کار زننده طلاقش واقع نمی شود! چرا که طلاق یک حکم جداگانه ای دارد .

البته از آنجا که مقاربت مقعدی حرام است چنانچه مردی با زور به آن مبادرت بورزد ؛زن او می تواند در دادگاه صالحه درخواست طلاق بنماید !

آری هر چند به طور کلی زن باید در چارچوب قانون و شریعت اسلام فرمانبردار شوهرش بوده ولی همسویی با او در این کار زشت و سراپا ضرر جایز و روا نیست و حتی می تواند بابت این کار از دادگاه حقوق خویش از جمله طلاق را درخواست نماید.

والسلام علی من اتبع الهدی

منبع:اسلام پیک 

 

عواقب خطرناک  نزدیکی از راه مقعد

انجام رابطه جنسی از راه مقعد با هر روش و با استفاده از هر ماده لغزنده کننده یا بیحس کننده به صورت کرم – اسپری – ژل – روغن – کاندوم – پماد – یک رابطه پر خطر جنسی میباشد و استفاده از موارد یاد شده و شیوه های ان صرفا از دردناک بودن این رابطه می کاهد و آسیبهای جبران نا پذیری به فرد مفعول به لحاظ جسمی و برای هر دو فرد فاعل و مفعول به لحاظ انتقال بیماریهای مقاربتی بهمراه دارد و هیچ پزشکی در هیچ جای دنیا انجام این رابطه را توصیه نمیکند و از نظر علمی غیر قابل قبول میباشد .

بررسی رابطه جنسی از نوع مقعد و آسیبهای جسمانی آن از منظر پزشکی :

هیچ پزشکی چنین رابطه ای ا توصیه نمیکند و مسلما هیچ نظریه مبنی بر سالم بودن و بی ضرر بودن این رابطه ارائه نگردیده ، بر عکس این رابطه همیشه از نظر پزشکی نقض گردیده .

در نواحی مقعد رشته های عصبی زیادی پراکنده شده که این رشته های عصبی بسیار بسیار آسیب پذیر و حساس میباشند و نسبت به هر چیزی که وارد دهانه مقعد ( ANAL) شود سریعا واکنش نشان میدهند من اینجا مکانیزمی از عملکرد داخلی بدن رو برای شما شرح میدم تا بهتر متوجه بشوید :

دستگاه گوارشی دارای دو نوع اسفنکتر sphincter که یکی از انها داخلی و غیر ارادیست و دریچه ورودی غذا به معده و خروج آن میباشد و یکی دیگر از این اسفنکتر ها خارجیست که این یکی ارادیست وقتی که غذا بلعیده می شود , از طریق مری پایین آمده و به سمت معده می رود . در محل ورود و خروج معده , عضلات حلقوی وجود دارند که به آنها اصطلاحا “اسفنکتر”( sphincter ) گفته می شود و به عنوان دریچه عمل می کنند.

زمانی که شما احساس میکنید که نیاز به عمل خروج مدفوع از دریچه مقعد را دارید این زمانیست که اسفنکتر داخلی ۲ باز شده که خب همانطور که گفته شد غیر ارادیست اما عمل باز کردن دریچه مقعد ( اسفنکتر خارجی) و در کل دفع مدفوع ارادیست و دست شما میباشد یعنی از زمانی که احساس کردید نیاز به WC دارید و خودتون رو نگه میدارید تا به محل مناسب برسید و سپس به اراده خودتون باعث خارج شدن مدفوع می شود این نگه داشتن و این عمل خارج کردن مدفوع توسط اسفنکتر خارجی که ارادیست انجام میشه .

حالا همه این مسائل را مطرح کردم که به اینجا برسیم که رابطه جنسی از راه مقعد یا کلا وارد شدن هر شئی در درون مقعد باعث آسیب دیدگی اسفنکتر خارجی شده و باعث میشه که دریچه خروجی مقعد یا همون آنال به درستی کار خودش رو انجام نده یعنی از قدرت ارادی خارج میشه پس به مرور زمان امکان ارادی خروج مدفوع یا نگه داشتن خود را از دست میدهید در این صورت نا خواسته و غیر ارادی مدفوع از درچه مقعد خارج میشود در اینصورت همیشه لکه هایی از مدفوع در لباس زیر مشاهده می گردد. که خوب مسلما این برای هیچ آدمی خوشایند نیست.

هشدار جدی : سهل تر بودن انتقال ویروسهایی نظیر HIV ( ایدز ) و سایر بیمارهای مقاربتی از طریق رابطه جنسی از راه مقعد

از جهتی دیگر سایر بیمارهای عفونی ، ویروسی همانند هپاتیت ایدز سفلیس و سایر بیماری های مقاربتی از طریق مقعد راحتر منتقل می شوند خیلی از افراد تصور میکنند که در رابطه مقعدی هیچ خطری آنها را تهدید نمی کند که باید عرض کنم اتفاقا چون درون مقعد حاوی باکتریهای زیادی میباشد انتقال ویروسهای نظیر ایدز و … راحتر انجام میگیرد این باکتریهای با شستشو از بین نمیروند .

 از آن گذشته دریچه مقعد یک درچه خروجیست پس وارد شدن هر چیزی از این دریچه علاوه بر آسیب به درچه و موارد ذکر شده همراه با درد است. و به مرور باعث باز شدن هر چه بیشتر درچه مقعد و پیدایش عوارض ذکر شده میشود.به طور کلی انجام این رابطه حتی برای یک مرتبه هم به هیچ وجه به زوجین توصیه نمی شود.

تماس دهانی با مقعد و نواحی اطراف آن میتواند باعث انتقال باکتریهای مضر به دهان شده و سبب بیماری و عفونت شود ( این باکتریها با شستشو از بین نمیروند )

 

تهیه و ترجمه : ابراهیم مهرابیان

منبع :irannaz.com

 

نمایش بیشتر

ابراهیم مهرابیان

مترجم. نویسنده. دعوتگر دینی آذربایجان غربی - پیرانشهر

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا