شبهاتعبادات

چرا حاجیان، بجای ریختن پول به جیب شاه عربستان، به فقرا کمک نمی کنند؟!

زیارت بیت الله

شُبهه ؛ حج مساوی است با ریختن پول حاجیان به جیب شاهان عربستان !

شبهە:
برخی از شبهە افکنان بدخواه  می گویند: چرا مردم مسلمان ما هر ساله در قالب زیارت خانه خدا پول هنگفتی را  بە جیب عرب ها می ریزند  و چرا همین جا بە پولشان را به فقرا و مستمندان نمی دهند ، مگر حج در چند قدمی آنها نیست ؟؟

جواب:

در جواب کسانی که شبهه افکنی می کنند و مغرضانه و هدفمند باعث تشویش اذهان برخی از مردم مسلمان شدەاند می گوییم:

ای کسانی کە خود را آزادی خواه و دمکراسی طلب می دانید و ای کسانی که ناآگاهانه در دام سخنان این بیمار دلان افتاده اید، بیایید منصفانه و بی طرف در مورد مسائل و قضایای اطراف تان قضاوت و داوری کنید
نخست خطابم را باکسانی که خود را مسلمان و به ظاهر ملتزم به دین می دانند آغاز می کنم …
ای برادر و خواهر مسلمانی که کورکورانه از معاندین تقلید نموده و بدون دانش و آگاهی کافی دستورات صادره ی پروردگارت را بر اساس گفته ی فلان و …. مورد انتقاد قرار داده و گاهاً به باد تمسخر می گیری! از خدا بترس ، بیدار شو و بدان که با این تفکر جدیدی که برایت پیش آمده خود را در وادی خطرناک بی مبالاتی کفر و بی ادبی در برابر خداوند جهانیان قرارداده ای ، چگونه جرٲت می کنی که با آیات قرآن و دستورات رسول الله مخالفت کنی؟!
و  در جواب کسانی که آگاهانه و بر اساس تفکر مارکسیستی و کورشیسمی در قالب سخنان به ظاهر دلسوزانه و در باطن غیر منصفانه و کینه توزانه ، تیرهای حامل ویروس دین ستیزی ، مسموم و زهر آگین شان را به قلب پاک جوانان جامعه اسلامی نشانه گرفته اند می گویم:
بهتر است با طرح یک پرسش جوابتان را بدهم ، قبول دارید که آمار زائرین ایرانی به بیت الله هرسال چیزی حدود ۶۰ هزار نفر می باشد؟ اگر واقعاً دلسوز فقرا و نیازمندان جامعه هستید  چرا در مقابل سیل عظیم مردمانی که سالیانه یکی دو بار به کشورهای توریستی منطقه و جهان می کنند لب به اعتراض نمی گشایید؟

درسال ۱۳۹۶ طبق آمارهای رسمی حدود ۸۵/۰۰۰ نفر به مالزی ، تایلند ۱۲/۰۰۰۰ نفر ، قطر ۲۸/۰۰۰۰ نفر ، ارمنستان ۲۰۰/۰۰۰ نفر ، ترکیه ۲۰۰/۰۰۰۰ نفر ووووو…. که در کل سالیانه حدود ۸ میلیون نفر به کشورهای توریست پذیر سفر می کنند و قریب به ۸۰٪ این افراد تنها به خاطر تفریح ، سیاحت و به عبارتی رساتر برای خوش گذرانی و هوسرانی این سفرهای توریستی را انجام می دهند؛ ولی کسی اعتراض نمی کند!
اگر منصفانه مقایسه کنیم وعقل هایمان راحکم قرار دهیم آیا ۶۰ هزار نفر با ۸/۰۰۰/۰۰۰ میلیون نفر قابل مقایسه است؟!
پس مدعیان حقوق فقرا کجایند  تا بانگ برآورده و به این توریست ها بگویند شماها چرا سرمایه های خود را که بالغ بر هزاران میلیارد تومان می باشد را به جای هزینه ی سفرهای تفریحی که غالبا در سواحل دریاها در شهرهایی چون آنتالیا صرف عشق بازی و عیاشی و …. می کنید را به مستمندان و هم نوعان نیازمند خود نمی دهید؟!
یک بام و دو هوا بودن این گونه افراد نمایان گر دو رویی ، نفاق و دین ستیزی شان می باشد 
از طرفی دیگر این معترضان کوردل و این دمکراسی خواهان دروغین که می گویند باید انسان ها در انتخاب عقایدشان آزاد باشند ، می بینیم که در عمل این شعار را تنها زمانی قبول دارند که بر اساس افکار واندیشه های آنها عمل شود ، در غیر این صورت شاهد رویکردی مخالف با ادعاهایشان از آنها خواهی بود..
ناگفته نماند بیشتر کسانی که از سفر حج و زیارت بیت الله انتقاد دارند در میدان عمل هرگز خیرخواه مساکین و مستمندان نبوده و نخواهند بود..
اما همین حاجیانی که مورد هجوم این بیماردلان مغرض قرار گرفته اند بیشترین آمار خیّرین جامعه از جمله بانیان مساجد، مدرسه سازان ، پرداخت کنندگان زکات و صدقات و واقفین اموال منقول و غیر منقول را تشکیل داده  و می دهند !
امید است منتقدین دین از روی تعقّل و منصفانه قضایا را مورد نقد قرار داده و همچنین دوست داران حق و حقیقت با چشمانی باز و قلبی با بصیرت و با آگاهی و تحقیق مسایل پیرامون را مورد ارزیابی قراردهند…
تحقیق از:عبدالواحد رحمت الله

نمایش بیشتر

عبدالواحد رحمت الله

نویسنده و شاعر و مترجم آذربایجان غربی - مهاباد خطیب و دعوتگر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا