تاریخ

راز اعجاز نهی پیامبر(ص) از فوت کردن به غذا و نوشیدنی داغ

تحقیقات علمی و راز اعجاز فوت کردن به خوراک و نوشیدنی های گرم در فرموده پیامبر !
بر اساس مطالعات انجام شده عطسه کردن ، مکیدن هوا ، فوت کردن و یا هنگام دمیدن بر خوراکی ها و نوشیدنی های داغ ، باعث ترکیب شدن ماده ای کشنده با خوراکی های داغ می شودکه خوردن آن ها باعث انتقال بسیاری از بیماری ها از جمله : سرماخوردگی ،سرخک،سل و انواع بیماری های پوستی به ویژه بیماری های واگیردار ومزمن می شود .
رسول الله صلی الله علیه وسلم در ۱۴۰۰ سال پیش این پیام و آگاهی و بینش عمیق را به پیروان خود رسانده اند. ایشان می فرمایند : در ظرف های حاوی مواد خوراکی ، فوت نکنید.
همچنین در حدیثی دیگر می فرمایند: در زمان عطسه کردن و خمیازه کشیدن به سبب آن که فضولات خارج شده از طریق دهان ، منجر به پخش شدن بیماری و آزار مسلمانان می شوند ؛ جلوی دهان خود را بگیرید.

عبدالله بن عباس رضی الله عنه حدیثی را از پیامبر اکرم صلی الله علیه وسلم نقل می کند که : { نهی رسول الله صلی الله علیە وسلم ٲن یتنفس فی الإناء ٲو ینفخ فیه —— یعنی پیامبر ” صلی الله علیه و سلم ” ما را از دمیدن و نفس کشیدن در ظروفی که از آن برای غذا استفاده می شود و یا در خود غذاها و نوشیدنی ها ممنوع کردند}.

آری ….. اگر این موضوع پی بردن به یک مبحث علمی باشد هم زمان ثابت کردن حقیقت فرموده ی پیامبر صلی الله علیه و سلم نیز می باشد که این گونه ما را درس می دهند :

{ إن النبى صلى الله علیه وسلم نهى عن النفخ فى الشراب، فقال رجل : القذاه أراها فی الأناء ؟ قال : اهرقها ،قال : فإنی لا أروى من نفس واحد ؟ قال : فإبن القدح عن فیک —— یعنی از دمیدن و فوت کردن در هنگام خوردن و آشامیدن خود داری کنیم . مردی نیز از رسول الله صلی الله علیه وسلم سؤال کرد ، اگر من در ظرف چیزکثیفی را ببینم چگونه است ؟ فرمود : “آن را دور بریز “. گفت : “اگر با یک جرعه آب تا نفس بعدی سیراب نشد چطور ؟” فرمود:” ظرف را از دهانت دور کن و نفس بکش بعد بقیه آب را بخور” } رواه ابوداود .
در حدیثی دیگر ابوهریره رضی اللہ عنہ از پیامبر حدیثی را در این زمینه روایت می کند که می فرمایند : { أن رسول الله صلى الله علیه وسلم إذا عطس غطى وجهه بیدیه أو بثوبه و غض بها صوته —— یعنی هرگاه پیامبر ” ص ” می خواست عطسه کند ، با دست یا دستمالی جلوی دهان خود را می گرفت که صدای آن را نیز کم کند } الترمذی .
همچنین پیامبر صلی الله علیه وسلم در فرموده دیگری نیز بدان اشاره فرموده اند : { إذا تثاءب أحدکم فلیضع یده على فیه —— یعنی اگر هر کدام از شما عطسه کرد با دستش جلوی دهانش را بگیرد } صحیح الجامع.

دمیدن و فوت کردن نزد بسیاری از انسان ها در هنگام نوشیدنی های داغ انجام می شود …..
اعجاز فرموده ها ی رسول الله صلی الله علیه وسلم این گونه است که امروزه دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که در بدن انسان نوعی باکتری سودبخش وجود دارد که به بدن انسان کمک می کند در برابر بسیاری از بیماری ها مقاوم باشد . این باکتری در گلوی انسان و در ته زبان در قسمت چپ و راست آن قرار دارد که همانند یک نگهبان از ورود میکروب ها به بدن جلوگیری می کنند ، که از لحاظ علمی به دی اکسید کربن مشهور است. اما زمانی که انسان بر خوردنی ها فوت می کند این باکتری همراه با هوای خارج شده ( گاز دی اکسید کربن) بیرون می آید و با به هم رسیدن و قاطی شدن وارد خوراکی ها و نوشیدنی های گرم می شوند و به باکتری مضر تبدیل می شوند که باعث مبتلا شدن به بیماری های سرطان زا می شود.
ترجمه از عربی : عبدالله علی پور
ترجمه از کردی: سروه ممندی

نمایش بیشتر

ســــۆزی میــــحڕاب

سایت ســــۆزی میــــحڕاب در آذرماه 1392 با همت جمعی از اهل قلم خوشنام و گمنام تاسیس شد ســــۆزی میــــحڕاب بدون جنجال و در اوج عملگرایی به ترویج مبانی میانه روی می پردازد ســــۆزی میــــحڕاب با هیچ جریان و هیچ احدی درگیری ندارد ســــۆزی میــــحڕاب رسالتی جز همزیستی و دگرپذیری ندارد

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. تحقیقات اشتباه فقط به خاطر حمایت از ماسک فوت کردن در چای باعث جذب دیاکسیدن کربن دهان در چای میشه و علت نهی اینه میکروب چیه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا