تاریخ

تحقیقی جالب درباره کلمه الله

تحقیقی جالب درباره کلمه “الله”

 به گزارش خبرگزاري ها پژوهشگری غیرمسلمان هلندی طی گفتگویی در این باره گفت: پس از انجام تحقیقاتی سه ساله که بر روی تعداد زیادی مسلمان که قرآن می خوانند و یا کلمه “الله” را می شنوند، به این نتیجه رسیدم که ذکر کلمه جلاله «الله» و تکرار آن و حتی شنیدن آن، موجب آرامش روحی می شود و استرس و نگرانی را از بدن انسان دور می کند و نیز به تنفس انسان نظم و ترتیب می دهد.

وی در ادامه افزود: بسیاری از این مسلمانان که بر روی آنان تحقیق می کردم  به دلیل عدم شنیدن و یا تکرار کلمه “الله”از بیماری های مختلف روحی و روانی رنج می بردند!

این پژوهشگر هلندی در باره تأثیرات مثبت بر زبان راندن این واژه حتی بر غیر مسلمانان می افزاید : من حتی در تحقیقاتم از افراد غیرمسلمان نیز استفاده کرده و آنان را تشویق به خواندن قرآن و زمزمه نمودن ذکر «الله» می کردم که نتیجه باز همان بود که بر مسلمان ها دیده بودم. خودم نیز از این نتیجه به شدت غافلگیر شدم، زیرا تأثیر آن بر روی افراد افسرده، ناامید و نگران، تأثیری چشم گیر و عجیب بود.

این پژوهشگر و محقق  غربی همچنین گفت: از نظر پزشکی برایم ثابت شد که حرف الف که کلمه «الله» با آن شروع می شود، از بخش بالایی سینه انسان خارج شده و باعث تنظیم تنفس می شود، به ویژه اگر تکرار شود و این تنظیم تنفس به انسان آرامش روحی می دهد. لام که حرف دوم «الله» است نیز باعث برخورد سطح زبان با سطح فوقانی دهان می شودو تکرار شدن این حرف که در کلمه «الله» تشدید دارد نیز در تنظیم و ترتیب تنفس تأثیرگذار است. اما حرف هاء حرکتی به ریه می دهد و بر دستگاه تنفسی و در نتیجه قلب ، تأثیر بسیار بالایی دارد و موجب تنظیم ضربان قلب می شود.

تبارک الله که 15 قرن پیش در قرآن کریمش فرموده  : الَّذِينَ آمَنُواْ وَتَطْمَئِنُّ قُلُوبُهُم بِذِكْرِ اللّهِ أَلاَ بِذِكْرِ اللّهِ تَطْمَئِنُّ الْقُلُوبُ  [همان‏] كسانى كه ايمان آورده‏اند و دلهايشان به ياد خدا آرام مى‏گيرد، بدانيد كه با ياد خداست که دلها آرام مى‏گيرد

برگرفته ازسایت فائزین (با اندک تصرفاتی)

نمایش بیشتر

ســــۆزی میــــحڕاب

سایت ســــۆزی میــــحڕاب در آذرماه 1392 با همت جمعی از اهل قلم خوشنام و گمنام تاسیس شد ســــۆزی میــــحڕاب بدون جنجال و در اوج عملگرایی به ترویج مبانی میانه روی می پردازد ســــۆزی میــــحڕاب با هیچ جریان و هیچ احدی درگیری ندارد ســــۆزی میــــحڕاب رسالتی جز همزیستی و دگرپذیری ندارد

نوشته های مشابه

‫5 نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا