گفتگو

زندگانی پیامبر اسلام حضرت محمد بن عبدالله (ص)

زندگانی پیامبر اسلام حضرت محمد بن عبدالله (ص)

نویسنده:  سیدابولاعلی مودودی**ترجمه: عبدالغنی قنبر زهی

حضرت محمد(ص) واپسین پیامبری است که در عصری تاریک که انسانهای نادان و ضعیف در برابر خدایان دروغین جبین بندگی به خاک می‌سودند و ارداه و عقل خود را در هوای خرافات به پرواز در آورده بودند آمد و بذر توحید و یکتاپرستی را بر پهنه‌ی قلب بشر پاشید و از دست و پای اراده و خرد بشر زنجیر خرافات را برداشت و با پرتوهای پیامش جهان را روشنتر و اندیشه‌ها را تابناکتر نمود و به دنیای ظلمت‌زده و سرگردان جان تازه و روشن بخشید. لازم و ضروری است که جویندگان حقیقت و پیروان آن حضرت، ایشان را آنگونه که شایسته است بشناسند و اندیشه‌اش را در یابند تا راه، روش، منش و بینش ایشان را در زندگی خود پیاده نمایند.

نگارنده‌ی این کتاب که زندگی‌اش را وقف احیا و بازسازی راه محمد(ص) و اندیشه‌ی بزرگ او کرده بود، در این کتاب سیره‌ی پیامبر را از آغاز زندگی تا انتهای دوران مکی به رشته‌ی تحریر در آورده است. امید آنکه برای تنویر اذهان راهروان راه حقیقت مفید واقع گردد.

نمایش بیشتر

ســــۆزی میــــحڕاب

سایت ســــۆزی میــــحڕاب در آذرماه 1392 با همت جمعی از اهل قلم خوشنام و گمنام تاسیس شد ســــۆزی میــــحڕاب بدون جنجال و در اوج عملگرایی به ترویج مبانی میانه روی می پردازد ســــۆزی میــــحڕاب با هیچ جریان و هیچ احدی درگیری ندارد ســــۆزی میــــحڕاب رسالتی جز همزیستی و دگرپذیری ندارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن