اصول

قرآن راز بیداری ما(معرفی کتاب)

قرآن راز بیداری ما


 

 

نویسنده:  مجدی الهلالی

ترجمه:  مجتبی دوروزی

ناشر:   احسان

نوبت چاپ:   اول

سال چاپ:    ۱۳۹۰

قطع:   رقعی

تعداد صفحات:   ۱۹۱

نوع جلد:   شومیز

تعداد جلد:   یک

قیمت:   ۳۶۰۰ تومان


 

واقعیت تلخی که امروزه امت اسلام در آن قرار دارند بر کسی پوشیده نیست که این امت در ظلمت زدگی و عقب ماندگی پند و عبرت دیگران شدهاست این واقعیت درد آور فرزندان مخلص این امت را وا داشته تا به جستجوی راه‌‌‌های بیداری و خروج از این دالان تاریک بپردازند.

پیشنهادات در خصوص نقطه آغازین پروزه بیداری زیادند. عده‌ای پیشرفت علمی وعده‌ای پیشرفتهای اقتصادی و سیاسی و غیره را پیش می‌کشند. این در حالیست که همه از حقیقتی مهم غفلت ورزیده‌اند وآن اینکه جایگاه امت اسلامی نزد خداوند مثل جایگاه سایر امتها نیست؛ لذا راه بیداریش نیز متفاوت خواهد بود و در نتیجه آنچه به مصلحت دیگران است ضرورتاً به مصلحت ما نیست اگر چه این سخن به معنی عدم تلاش برای به دست آوردن اسباب مادی نیست بلکه هدف باز گرداندن ترتیب اولویتها به وضع اول و عدم تطبیق امت اسلامی با دیگر امتها در همه زمینه‌‌‌هاست بنابراین مسلمانان باید یکبار دیگر دست بیعت خویش با خدا و رسولش را پیش کشیده و پروژه مبارک به کارگیری آموزه‌های قرآنی در زندگی را استارت بزنند این کتاب در بیان چگونگی این مهم به نگارش در آمده است که براستی قرآن راز بیداری ماست.

 

نمایش بیشتر

ســــۆزی میــــحڕاب

سایت ســــۆزی میــــحڕاب در آذرماه 1392 با همت جمعی از اهل قلم خوشنام و گمنام تاسیس شد ســــۆزی میــــحڕاب بدون جنجال و در اوج عملگرایی به ترویج مبانی میانه روی می پردازد ســــۆزی میــــحڕاب با هیچ جریان و هیچ احدی درگیری ندارد ســــۆزی میــــحڕاب رسالتی جز همزیستی و دگرپذیری ندارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن