اخلاق و تزکیهعقاید

لواط و هم جنس بازی و عاقبت آن

مینا قرنی

در هر عصر و زمان و در هرجا و مکانی اگر هوا و هوس و امیال و آرزوهای نفسانی سیایه خود را بر سر آدمی زاد کشانده باشد، فطرتش را بر هم زده و دیدگانش را بروی خوبی‌ها بسته باشد و روح و روان و درونش را چنگ زده و از برنامه و فرامین پروردگارش یاغی کرده باشد، از بسیاری لحاظ از آدمیت و انسانیت خود لغزش کرده و راه‌های نابخردانه و بی شرمانه را اختیار کرده است.

حال این طور نیست که زشتکاری های امروزی که در بیشتر رسانه ها  برای آن تبلیغ به عمل می آید، چیز تازه و دستاورد جدیدی باشد، بلکه چیزیست که به اندازه ی تاریخ بشریت، قدیمی، کهنه و تاریخی است. رگ و ریشه ی بدبو و تعفن آورش به اندازه ی راستای تاریخ بشریت طولانی و به درازا کشیده شده است. هزاران سال قبل قوم و قبیله ای بدکردار و سرگردان به نام قوم لوط به سمت کار چنان زشتی رفتند ؛ کاری که حتی حیوانات وحشی هم به سمت آن میل نمی‌کنند.

پروردگار مهربان پیامبر خود به نام  لوط را برای آن مردم روانه کرد که بسیار دلسوزانه و غم خوارانه همراه با دعوت آنان به سوی یکتاپرستی به نصیحت آنان پرداخت ولی سرانجام نافرجام و زشتی و ناپسندی کار، آنها را به ورطه سقوط کشاند . حضرت لوط آنان را تشویق کرد که بجای تمایل به همجنس از روش طبیعی و خداپسندانه و از طریق ازدواج امیال نفسانی خود را فروکش دهند. چندین سال بین آنها ماند و ایشان را از عواقب آن و عذاب و سزای پروردگار ترساند اما تمام تلاش‌هایش بی نتیجه ماند. تا کار به جایی رسید که خداوند متعال تعدادی از فرشتگان خود را در قالب جوانانی بسیار زیبا به سوی منزل پیامبر لوط فرستاد.

قوم لوط که فرشتگان را دیدند، همجنسبازان بدکردار به در خانه ی پیامبر لوط یورش آوردند و به ایشان پیشنهاد بی شرمانه ی خود را در ارتباط با میهمانانش دادند؛ پیامبر لوط نیز ضمن اظهار بیزاری از بی شرمی شان و با اندوه فراوان به آنان گفت: ای مردم غیرت داشته باشید و از خدا بترسید! اینان مهمانان من هستند! چنین کاری بسیار زشت و مایه ی رسوایی است. آیا بین شما تنها یک نفر کدخدا و دانا و خداترس وجود ندارد که شما را نصیحت کند و از این کار زشت بازدارد!؟

زمانی که حضرت لوط دید که آن همجنسگرایان دست از پیشنهاد بیشرمانه ی خود نمی کشند، با اضطراب و دلهره به داخل خانه برگشت… فرشته ها  خطاب به وی گفتند: اندوهگین مباش، آنان محال است که به ما دست یابند؛ ما فرشته هایی از جانب پروردگار هستیم، آنها تا سپیده دم فردا زنده هستند ، آیا صبح نزدیک نیست؟!

در این هنگام فرشته ها به بیرون از خانه رفته و یک مشت خاک را به روی آن افراد بدکردار ریختند و آنها اطراف خانه لوط  پیامبر را با ناراحتی و نق زدن ترک کردند و همانند نابینای سرگردان پراکنده شدند.

در این هنگام به لوط پیامبر وحی رسید که در بخش پایانی شب خود و خانواده اش – به جر همسرش که به او ایمان نیاورده بود- آن شهر را ترک کرده و به پشت سر هم نگاه نیندازند.
بعد از آنکه آنان از شهر دور شدند، پروردگار جهانیان فرمان زیرورو شدن شهر و سنگباران کردنشان را صادر فرمود.

بعد از پایان تعریف نمودن  داستان قوم پیامبر لوط ، پروردگار بلند مرتبه می‌فرماید:   این عذاب و خشم خدا از ستمکاران به دور نمی باشد!!

اگر چه با نهایت تأسف ستمکاران و بدکرداران امروزی می‌خواهند مردم را به پرتگاهی می کشانند کە عاقبت آن مجازات الهی است و آنان را دچار چنین عذابهای دردناکی کنند! پارلمانتارهای اروپا و اعضای کنگره هایشان دنیای علم و پیشرفت و تکنولوژی امروزی برای چنین کردارهای زشت و خداناپسندانه ای تبلیغات کرده و قانونگذاری می کنند و آن را برای مردم رسمیت می‌دهند!

بسیاری از جوانان و تازه به دوران رسیده های ما نیز به این نمی اندیشند که تبلیغ فساد و بداخلاقی در بین آنها با نقشه های زیرکانه و در عین حال ترسناکی طراحی شده است و تمامی ابزارها و روش های تبلیغ را برای خدمت به این امر فجیع به کار می‌برند تا نسبت به کشورهایی مانند آمریکا و اروپا همیشه و در همه حال به عنوان کشورهایی عقب مانده و غیر پیشرفته شناخته شویم.  متاسفانه بیشتر آنها به این نمی اندیشند که دلیل پیشرفت و صنعتی شدن کشورها به آزادی‌های بی قید و بند و بدکرداری و بد اخلاقی نیست، بلکه به آن دانشمندان و پروفسورها و کارشناسانی است که شب و روز مشغول آزمایش و کسب علم و دانش در آزمایشگاه ها و مراکز تحقیق و توسعە هستند .

اوایل سال 1997 سفری به امریکا داشتم، در کنگره برای قانونی کردن و رسمیت دادن برای همجنس بازها تلاش می‌کردند!! چون (کلینتون) رئیس جمهور وقت آمریکا قبلاً به آنها قول دادە بود که اگر به او رای  دهند، وی نیز قانون ممنوع بودن همجنس بازی را رفع کند!! حال در این روزها کە ما آنجا بودیم، اوضاع و احوال گفتگوها و رایزنی ها را جویا شدیم تا ببینیم بە کجا کشیده می‌شود… بسیاری به بهانه ی آزادی عمل ، مدافع آن بودند، اما از حق نگذریم کسانی نیز بودند که با شهامت و پاکی و دلسوزی درباره ی آن حرف می‌زدند و با منطق و استدلال تمام  برای جلوگیری از تصویب این قانون غیراخلاقی  تلاش می کردند، برای مثال می‌گفتند:

ـ این عمل چنان زشت و ناپسند است که حتی حیوانات نیز در بین خود، اینگونه رفتار نمی کنند .

ـ این امر زیر پا گذاشتن حق همه ی مردم است، اگر این کار زشت و ناپسند را در کشور قانونی شود ، در کمتر از یک قرن ؛ حتی اگر از ورود پناهندگان خارجی  هم جلوگیری شود، در امریکا حتی یک نفرآمریکایی الاصل باقی نمی‌ماند و نسل آنها بە دلیل نبودن تولید مثل از بین خواهد رفت.

بعضی از مسیحی‌ها و یهودی‌ها نیز می‌گفتند: اگر این عمل زشت اینگونە عادی و قانونی شود، دور نخواهد بود که بلایی همچون بلایی که زمانی بر سر قوم لوط آمده ، بر سر ما نیز بیاید… ناگفته نماند داستان از بین رفتن قوم لوط در تورات و انجیل نیز بیان شده است.

حال نمی‌دانیم آیا مسئولان و نمایندگان  این ملت ستمدیده  ما ، برای اهانت کردن و بی ارزش پنداشتن انسان حد و مرزی قائل هستند  یا خیر؟!  این در حالی است کە بیشتر از 95% مردم کردستان مسلمان هستند و تا به حال از این پروژه های بی شرمانه و ناپسند دور بوده اند؟

آیا وقت آن نرسیده  مجتهدان و علمای محترم  بر مساجد و منابر مردم را از عاقبت بد این کار زشت برحذر دارند؟ به امید اینکه در دل جوانان سدی درست شود تا بە سوی نابودی و ذلالت کشیده نشوند؟

آیا پزشکان و کادر درمان با استناد به داده های علمی و پزشکی مردم را از سرانجام این زشت کاری ها آگاه نتمی کنند؟

آیا پدران و مادران و تمامی مردم در مورد این حمله ی ناروا بە فرهنگ و آیین و پاکی سرشت این ملت  که بە جر خداوند بزرگ و مهربان کسی را نداردهشدارهای لازم را نمی دهند؟

بە امید غمخواری و تفکر در این حدیث: کُلُکُم راعَ و کٔلٔکٔمْ مَسئولً عَن رَعَیتهِ…

نویسنده: برهان محمد امین
مترجم: مینا قرنی دولت آباد
سوزی میحراب

نمایش بیشتر

مینا قرنی دولت آباد

استان آذربایجانغربی - مهاباد نویسنده و مترجم دارای ذوق شعر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا