تاریخ

استاد منیر غضبان دار فانی را وداع گفت

روزیکشنبه ۱۱/۳/۱۳۹۳ هجری شمسی دعوتگر نامی اهل سوریه دکتر منیر غضبان در شهر مکه در عربستان سعودی در اثر بیماری و در سن ۷۲سالگی دار فانی را وداع گفت.

دکتر منیر غضبان متولد سال ۱۹۴۲ میلادی از منطقه تل دمشق . او مدرک و اجازه ” الشریعه” را در سال ۱۹۶۷ از دانشگاه دمشق دریافت نمود و سپس در سال ۱۹۶۸ از همان دانشگاه موفق به اخذ مدرک دیپلم در رشته تربیت شد.

استاد غضبان در سال ۱۹۷۲  دوره کارشناسی ارشد در رشته “اللغه العربیه” از پژوهشکده “البحوث و الدراسات العربیه” را در قاهره سپری نمود و ایشان مدرک دکترا در رشته “زبان عربی” را در سال۱۹۹۷ میلادی از دانشگاه “القرآن الکریم”سودان اخذ نمودند.

استاد منیر  که در سیره نبوی تخصص و تبحر فوق العاده ای داشت در سال ۲۰۰۰ میلادی موفق به دریافت جایزه پادشاه برونئی بخاطر تحقیق و پژوهش در “السیره النبویه” شد.

استاد غضبان یکی از دانشمندان و علمای نامدار معاصر به شمار آمده و دارای آثار و تالیفات فراوانی است که از مشهورترین آن می توان به فقه السیره النبویه، والمنهج الحرکی، والتربیه الجهادیه، التربیه القیادیه، التربیه الجماعیه، التربیه السیاسیه اشاره نمود.

مرحوم استاد منیر غضبان در سال ۱۹۸۵ میلادی به عنوان مراقب عام جنبش اخوان المسلمین سوریه انتخاب شد همچنانکه چندین سال متوالی ریاست مجلس شورای جنبش مذکور را عهده دار بوده است .

“سوزی میحراب” درگذشت این عالِم ربانی را به مسلمانان جهان تسلیت عرض نموده و برای آن مرحوم مغفور فردوس اعلی مسئلت دارد.

نمایش بیشتر

ســــۆزی میــــحڕاب

سایت ســــۆزی میــــحڕاب در آذرماه 1392 با همت جمعی از اهل قلم خوشنام و گمنام تاسیس شد ســــۆزی میــــحڕاب بدون جنجال و در اوج عملگرایی به ترویج مبانی میانه روی می پردازد ســــۆزی میــــحڕاب با هیچ جریان و هیچ احدی درگیری ندارد ســــۆزی میــــحڕاب رسالتی جز همزیستی و دگرپذیری ندارد

نوشته های مشابه

‫۲ نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن