تاریخ

لغو ممنوعیت استفاده از روسری در آلمان

  به گزارش باشگاه خبرنگاران به نقل از “رویترز،” دادگاه قانون اساسی آلمان پس از شکایت یک زن مسلمان – که به دلیل استفاده از روسری از تدریس در یک مدرسه منع شده بود – قانون ممنوعیت استفاده از روسری را لغو کرد.

 

قانون منع استفاده از روسری در مدارس آلمان در سال 2003 به تأیید دادگاه قانون اساسی آن کشور رسیده بود. اما قانون برای استفاده از نمادهای مذهبی مرتبط با مسیحیت ممنوعیتی در نظر نگرفته بود. در حکم دادگاه قانون اساسی آلمان آمده است استفاده از نمادهای مذهبی تنها زمانی غیر‌قانونی است که فرایند تدریس را در مدارس به وضوح مختل کند.

“ووکر بک،” یکی از نمایندگان پارلمان آلمان و از مخالفان دولت آن کشور درباره تصمیم جدید دادگاه قانون اساسی آلمان به خبرنگاران گفت: “امروز برای آزادی مذهبی روز خوبی است. سربندهای مورد استفاده زنان و مردان مسلمان، مسیحی و یهودی در مقایسه با نئونازی‌ها، راستگرا‌ها و تندرو‌ها برای جامعه آلمان تهدید ضعیفتری محسوب می‌شود.”

این قانون جنجالی در 12 سال اخیر اخراج بسیاری از زنان مسلمان را از مدارس به بهانه تعارض حجاب آنها با قوانین آلمان به همراه داشته است.

انوار ویب

 

نمایش بیشتر

ســــۆزی میــــحڕاب

سایت ســــۆزی میــــحڕاب در آذرماه 1392 با همت جمعی از اهل قلم خوشنام و گمنام تاسیس شد ســــۆزی میــــحڕاب بدون جنجال و در اوج عملگرایی به ترویج مبانی میانه روی می پردازد ســــۆزی میــــحڕاب با هیچ جریان و هیچ احدی درگیری ندارد ســــۆزی میــــحڕاب رسالتی جز همزیستی و دگرپذیری ندارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا