خانواده

سخنی با دختران جوان مسلمان

نوشته ی من برای توست، ای خواهری که راه دینداری و تقوا را در پیش گرفته ای، ای خواهری که نقاب حیا و نجابت را بر صورتت زده ای و لباس و چادری مناسب در خود پیچیدەای و با دستکشی  مشکی، دستهایت را تیررس نگاه زهرآلود نااهلان محفوظ داشته ای. آنگاه که همە ی اینها برای حیا و ادب و دینداری باشد، نە بە خاطر عادت و سنت پدران و پیشینیانت و یا برای فتنە گری و گمراهی جوانان!

خواهرم؛ ای بانگ شرفداری ما، ای حافظ ناموس ما، دینداری و حجاب اسلامی خود را در این عصر غربت حفظ کن. زنهار که به خاطر سختی امتحانات و آزمایشات الهی دچار اضطراب و تزلزل شوی، یا به خاطر فتنه و آشوب های زیاد، از قافله ی دینداری عقب بیفتی.

مبادا همه آنهایی را کە می بینی بە دنبال چیزهای بی ارزش هستند، تو را از راهت ناتوان ساخته و باز دارند، چرا که تو از همە ی آنها ارزشمندتری.

تو خشک و سردرگم نیستی، تو عقب مانده نیستی، تو بی ارزش نیستی… بسیاری از جوانان متدین و ملتزم آرزو دارند تو و امثال تو همسرشان باشد. زیرا هنگامی که از منزل خارج می شوی، به تو اطمینان دارد و گرانبهاترین چیز زندگیش که شرف و ناموسش می باشد را به تو می سپارد.

این را هم بدان کسانی که بی آبرو و دروغگو هستند، به دختران بی بندوبار نگاه نمی کنند، جز اینکه برای لحظه ای کوتاه، همچون عروسکی او را به بازی بگیرند.

ای خواهرم که ارزشمندترین دارایی ما هستی، ای کسی که حافظ دین و حیا هستی، ای مروارید گرانبها در روزگار سرگردانی و فنا، ای بانگ دینداری و حیا، غریبی خود را بیگانگی و ناخوش مپندار، چون غریبی تو نیکی و پاکیست و هرچند به خدا نزدیکتر شوی این غریبی هم کمتر می شود. اما غریبی بدکاران، ناپسند و ناگوار است. هرگز چنان تصور مکن که دختران بی بندوبار، خوشحال و خوشبخت هستند. آنها از کجا خوشبخت باشند، در حالی که چنان تصور می کنند که بزرگترین آرزوی مردان این است که او را عاشق و شیدای خود کنند! حال ببین چنین دخترانی در چه استرس و پریشانی زندگی می کنند؟!

ای خواهر با حیا و دیندارم؛ زن نباید دریچه ی قلبش را جز به روی همسرش، به روی هیچ کس دیگری باز کند و جز به همسرش عشق بورزد. برای این که بتواند با خوشحالی و سعادتمندی و خوشبختی با او زندگی کند و هیچ خاطره ای تلخ از گذشته، زندگی اش را ناخوشایند نکند و تصویرها و رنگ ها و خاطرات، ذهن او را مشوش ننماید. زنانی که الان زندگی مشترک پاک و عاشقانه ای با همسرشان دارند، کمتر این زندگی را با عشق نامشروع شروع کرده اند، به همین خاطر بسیار موفقتر هستند.

آگاه باش و از زنانی کە بە سوی زشتی و بدکاری دعوت می کنند، بر حذر باش. کسانی که گرانبهاترین چیز خود را از دست داده اند. سخن خلیفه مسلمانان، عثمان بن عفان(رضی الله عنه) را فراموش مکن که فرمودند: (وَدَّت الزانیهُ لو أنَّ النساءَ کُلُّهنَّ زوانی) یعنی: زن ناپاک دوست دارد همه ی زنان مثل او ناپاک باشند.

برای همین است که ای خواهر دیندار و با حیا و متقی من، این چنین زنانی به تو حسادت می کنند، برای همین نباید افسار خود را به دست آنان بدهی!

ای خواهر پاک و بزرگوارم، مراقب باش کە از سنگر تو، بە آیین و خانوادە و جامعە ات حملە نشود. خود را محفوظ بدار تا همە ی آنها را در امان نگە داری و بە فنا نکشی.

حجابت، دینداری و حیایت، گوهر ارزشمند تو هستند، مبادا در موردشان سهل انگاری کنی.

عوامل به فنا کشیدن تو بسیارند، از هر طرف تو را احاطه کرده اند، پس هشیار و آگاه باش.

آگاه باش که مبلغان زشتکاری از طریق تو، ما را از بین نبرند و از طریق تو، خنجر خیانت را از پشت به  ما نزنند. مراقب باش نابود نشوی، چون از بین رفتن تو، از بین رفتن یک امت است.

نویسنده: الشیخ سالم العجمی
ترجمه به کردی: م. عدنان بارام
ترجمه به فارسی: مینا قرنی دولت آباد

منبع: سایت اسلام کردی
ویراستار : حسن زاده

نمایش بیشتر

مینا قرنی دولت آباد

استان آذربایجانغربی - مهاباد نویسنده و مترجم دارای ذوق شعر

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. باسلام و تشکر از سایت خوبتان. من چندتا از مطالبتونو خوندم و خوشم اومد.مطالبی درمورد شب برات و نفوذ جن به آدمی و …..عاجزانه خواهش دارم اعمال و ادعیه ای که انسان رو به خداوند بزرگ نزدیک تر می کنه رو تو سایتتون بگذارید. دنیا و اطرافمون پر شده از گناه و معصیت….. و به سختی میتوان در این دنیای هزار رنگ یک دیندار واقعی بود….از اعماق قلبم برای تمامی شما و تمامی خواهران وبرادران مسلمان و تسلیم امر خدا آروزی موفقیت و غلبه بر وسوسه های شیطان رو دارم…..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا