تاریخ

اسلام ستیزی در لفافه دفاع و ادعای تمدن ایران باستان!!!(بررسی دلایل و مستندات)

 

متأسفانه در فضای مجازی و حقیقی شاهد تبلیغات گسترده ای از سوی اسلام ستیزان به نام ملی گرایی ایرانی هستیم. که گاهی عربها را زیر سوال می برند و گاهی اسلام را.

خودشان را مدافع و مدعی تمدن ایران باستان می دانند، غافل از اینکه:

 

یک. دین نزد خدا یکی است، چه زرتشتی، چه یهودی، چه اسلام و… وقتی شما از دین زرتشتی خویش دفاع می کنید و حاضر نیستید اسلام را بپذیرید، آیا این سخن تان همانند سخن مشرکان مکه یا یهودیان یا مسیحیان نیست که گفتند ما بر دین پدران خود هستیم و از محمد پیروی نمی کنیم؟!

 

دو. قرآن آخرین ورژن جدید و نسخه آپدیت شده دیانت است، چرا از نسخه های قدیمی استفاده کنیم و خود را از محصول جدید محروم نماییم ؟!

 

سه. به قول ناصر پورپیرار، به راستی می توانید از آن دوران طلایی ایرانیان که به آن افتخار می کنید، چند دانشمند یا کتاب علمی و فرهنگی نام ببرید؟

شما اسم پنج دانشمند یا هنرمند ایرانی پیش از اسلام را بگویید و من نام پانصد دانشمند، شاعر، هنرمند و… در ایران زمین نام می برم که در دامن اسلام تربیت شده اند.

 

چهار. به راستی از گذشته ایران جز نام شاهان و فرماندهان جنگی چیزی می دانیم؟

اگر عربها به ایران حمله کردند، مگر کوروش به مصر، عراق، سوریه، افعانستان، هندوستان و… یورش نبرد؟

 

پنج. وقتی اعراب را متهم می کنید که با زور دین خود را بر ایرانیها تحمیل کردند، در واقع دارید به پدران خود توهین می کنید که چه قدر بی عرضه و ترسو بودند و نتوانستند جلوی یک مشت عرب وحشی و بی فرهنگ – به قول خودتان- را بگیرند.

 

شش. به راستی چه شد که ملت ایران جذب فرهنگ وحشی عربها شد و قرنها بر آن ماند و هنوز از آن دست نکشیده است؟! این اعراب وحشی جذابیت داشتند یا پدران ما قدرت تشخیص نداشتند؟!

 

 هفت. اگر ثابت کنید که زرتشت یا کوروش و… پیامبر یا بزرگوار بودند، گوارای وجودشان و وجودتان! موسی، عیسی، ابراهیم و… هم پیامبر بودند، اما چه سود، وقتی حاضر نباشید از آخرین پیامبر پیروی کنید! رسولان از یک سرچشمه آب نوشیده اند. لانفرق بین احد من رسله.

 

هشت. آیا فکر کرده اید و خوانده اید که مسلمانان با ایرانیان فقط چند جنگ مهم در مرزهای غربی داشته اند؟! و این یعنی، نود درصد خاک ایران کهن، بدون جنگ و با آغوش باز اسلام را پذیرفت و در آن به بالندگی رسید. و روشن می شود که فقط سربازان حکومت ساسانی به زور شاهان فاسد جنگیده اند نه عموم مردم ایران.

 

نه. بهراستی چرا به گذشتگان خود احترام نمی گذارید و حالا پس از قرنها دارید انتخاب ملت ایران را در پذیرش اسلام زیر سؤال می برید؟ مگر آنان به اندازه شما نمی فهمیدند؟! مگر عربها بر سر هر ایرانی یک سرباز گذاشتند تا به زور در طی قرنها مسلمان بماند؟!

کدام پادشاه و حکومت توانسته است یک فکر و عقیده را بر مردم تحمیل کند که تا قرنها در میانشان بماند؟

 

ده. چرا مغولها نتوانستند فرهنگ و تمدن ایرانی و اسلامی را با آن همه وحشیگری گسترده نابود کنند، ولی اعراب توانستند؟ بعد از حمله مغولها به جز تعداد اندکی از کتب، بقیه آثار اسلامی و فرهنگی هنوز به جامانده است. ولی کجاست آثار دانشمندان ایرانی پیش از اسلام؟!

 

به راستی چه مظلوم است خرد و انصاف در میان ما!

 

عبدالظاهرسلطانی

نمایش بیشتر

ســــۆزی میــــحڕاب

سایت ســــۆزی میــــحڕاب در آذرماه 1392 با همت جمعی از اهل قلم خوشنام و گمنام تاسیس شد ســــۆزی میــــحڕاب بدون جنجال و در اوج عملگرایی به ترویج مبانی میانه روی می پردازد ســــۆزی میــــحڕاب با هیچ جریان و هیچ احدی درگیری ندارد ســــۆزی میــــحڕاب رسالتی جز همزیستی و دگرپذیری ندارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا