اصول

اعجاز اینکه طواف از چب به راست و بر خلاف عقربه ساعت است!

إعجاز الهی در این که طواف را از چپ به راست قرار داده است  !!!!

نشانه های خدای رحمان در طواف انسان در حج و عمرہ پیرامون خانه خدا با شروع از حجرالاسود و تا رسیدن به حجرالاسود ، برخلاف عقربه های ساعت ( یعنی از چپ به راست ) صورت می گیرد .

علم نوین ثابت کرده که این همان جهت گردشی ( طواف ) است که حرکت گیتی از کوچکترین ذرات تا بزرگترين اشیاء براساس آن انجام می پذیرد ؛ الکترون دور خود می چرخد سپس دور دور هسته اتم به همان جهت گردش می کند .

ماه دور زمین می چرخد،  و زمین دور خورشید و منظومه شمسی دور مرکز کهکشان و کهکشان دور مرکز تجمع کهکشانی وتجمع کهکشانی دور مرکز هستی که تنها خدای سبحان و متعال از آن با خبر است.

 علم ثابت کرده که حرکت هرچیزی دراین گیتی ازچپ به راست است ( آنگونه که خداوند اراده کرده ) می باشد ؛ پس مسلمان وقتی که بر طبق شرع اسلام طواف می کند ، دراین طواف خود باگردش هرچیزی در این جهان پهناور و با مرکز و هسته آن هماهنگ است.

 راست گفت خدای رحمان که می فرماید ؛ (به زودی نشانه های خودرا درافق های گوناگون ودر دلهایشان بدیشان خواهیم نمود، تا برایشان روشن گردد که او خود حق است / سوره فصلت ) .

 هزاران نمونه برای این مسأله وجود دارد !!  از جمله ؛

 

1-  مسابقات دو میدانی از چپ به راست آغاز می شود . ( یعنی همان جهت طواف پیرامون کعبه )

2- گردش گرداب ها دور مرکز خود از چپ به راست آغاز می شود . ( یعنی همان جهت طواف پیرامون کعبه)

3- جهت حرکت اتومبیل ها درخيابان ها و میدان ها از چپ به راست ( یعنی همان جهت طواف پیرامون کعبه)

4- موشک های فضاپیما هنگام پرتاب ابتدا از طرف چپ به سوی فضا میل پیدا می کنند سپس مسیر خود را از چپ به راست ادامه می دهند (یعنی همان جهت طواف پیرامون کعبه )

5- سعی میان صفا و مروہ هفت دور از چپ به راست (یعنی همان جهت طواف پیرامون کعبه)

6-  گردش اسپرم به دور تخمک قبل از تلقیح از چپ به راست آغاز می شود (یعنی همان جهت طواف پیرامون کعبه)

7-گردش خون در بدن انسان از چپ به راست صورت می گیرد(یعنی همان جهت طواف پیرامون کعبه).

 

در برخی کشورها عبور ومرور در مسیر ها از راست به چپ یعنی بر خلاف جهت طواف پیرامون کعبه است مانند ؛ ( انگلستان ، سوئد، هند، قبرس و….) و این به معنای خارج شدن از فطرت صحیح در حرکت است . آن کشور ها به خصوص انگلستان به فکر بازگشت به فطرت صحیح افتاده اند یعنی جهت حرکت در مسیرها رابه همان جهت طواف پیرامون کعبه تغییر دهند و……

پیامبر اسلام صلی الله علیه و سلم ، میل به راست را دوست داشت و تا آن جا که می توانست آن را به کار می برد . او در ( طهارت ، خوردن و آشامیدن و…) بر این منوال عمل می کرد.

پس چرا باید مسلمان در این عبادت یعنی ( طواف وسعی ) باید از چپ به راست برخلاف روش اسلام عمل کند ؟؟؟!!!

پاسخ ؛ طواف از چپ به راست برخلاف شیوه میل به راست و به منظور سازگاری و هماهنگی با حرکت هستی – بیان شده است. ….. اما حکمت و فلسفه آن ( حرکت از چپ به راست) در این جهان چیزی است که تا الآن کسی جز خدای سبحان ومتعال ازآن خبرندارد . او آفریننده همه چیز و هرکاری که بخواهد با آفریده های خود می کند ولی ما انسان هاتنها می توانیم بگوییم ( شنیدیم و فرمان بردیم،  پروردگارا ما را بیامرز که بازگشت به سوی توست  / سوره بقره)

 

گرد آوری ؛ عبدالله علیپور

نمایش بیشتر

عبدالله علی پور

@نویسنده و مترجم @ آذزبایجان غربی - نقده @ شغل : دعوتگر دینی و فعال اجتماعی - مدیر کانال تلگرامی @sozimihrab

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا