گفتگو

الرسول (آخرین فرستاده‌ی خدا)

نویسندهسعید حوّی

ترجمه:   مصطفی اربایی

ناشر:   واسع

سال چاپ:   1389

قطع:   وزیری

تعداد صفحات:   592

نوع جلد:   شومیز

تعداد جلد:   یک

قیمت:   7500 تومان

رسالت پیامبر خاتم(صلی‌الله‌علیه‌وسلم)، پذیرش حقانیت دعوت وی و دل‌سپردگی تمام عیار به برنامه‌ای که به ارمغان آورد، سنگ زیربنای ایمان است. از آنجا که ارزشمندی دینداری به ابتنای آن بر فهم و قناعت قلبی و عقلی است، لازم است بینش و ادراکی شامل از رسالت پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌وسلم) و دلائل حقانیت آن داشته باشیم.

کتاب «الرسول» نگاشته‌ی دعوتگر بزرگ و نویسنده‌ی عالی‌قدر مرحوم سعید حوّی است که در واقع کتاب دوم از سلسله کتاب‌های سه گانه‌ی او است،این کتاب در کنار دو کتاب دیگر وی «الله»(که به فارسی ترجمه شده) و «الاسلام» محورهای اصلی و بنیادین نگرش اسلامی را پوشش می‌دهند.

– کتاب «الرسول» در قالب یک مدخل و پنج باب به رشته‌ی تحریر درآمده است. در مدخل کتاب به این نکته توجه شده است که مردم به آمدن پیامبران علیهم الصلاة و السلام نیاز دارند.

چنانکه لازم است نشانه‌های شناخت پیامبران را نیز بدانند، و بیان شده که این نشانه‌ها و علایم بیش از همه‌ی پیامبران در وجود مبارک حضرت محمد(صلی‌الله‌علیه‌وسلم) نمودار است.

بخش اول به صفات و کمالاتی پرداخته است که امکان ندارد مجموع این صفات و کمالات و جمال و جلال و عظمت، و فراگیری آنها، جز برای پیامبر ارزانی شود.

-بخش دوم: درباره‌ی معجزات است، از جمله معجزه‌ی قرآنی و سایر معجزات پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌وسلم).

بخش سوم:‌ درباره‌ی اخبار غیبی است که تحقق آنها علامت صدق پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌وسلم) است.

-بخش چهارم: به ثمرات و آثاری اختصاص دارد که بر نبوت و رسالت پیامبر(صلی‌الله‌علیه‌وسلم) شهادت می‌دهد.

-بخش پنجم: درباره‌ی بشارات پیامبران پیشین، و انطباق این بشارات بر پیامبر اسلام(صلی‌الله‌علیه‌وسلم) است.

 

نمایش بیشتر

ســــۆزی میــــحڕاب

سایت ســــۆزی میــــحڕاب در آذرماه 1392 با همت جمعی از اهل قلم خوشنام و گمنام تاسیس شد ســــۆزی میــــحڕاب بدون جنجال و در اوج عملگرایی به ترویج مبانی میانه روی می پردازد ســــۆزی میــــحڕاب با هیچ جریان و هیچ احدی درگیری ندارد ســــۆزی میــــحڕاب رسالتی جز همزیستی و دگرپذیری ندارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا