شبهاتعبادات

قربانی حیوان و چند شبهه!!

قربانی حیوان و چند شبهه!!

سٶال و ایراد شبهە از جانب اسلام ستیزان

چرا شما مسلمانان زیر چتر دینداری با قربانی کردن بی رویەی حیوانات در یک زمان خاص (عید قربان) در حق حیوانات ظلم و تعدی نموده و با این حال خود را مٲجور میدانید؟؟؟

جواب:

با نام و یاد خداوندگار جهانیان و سلام و درود بر روح پر عظمت و مبارک پیامبر رحمت صلی الله علیه و سلم و یاران و اهل بیت بزرگوارش..

قبل از هر چیز باید از خود بپرسیم آیا طبق گفتەی معترضان (اسلام ستیزان) : آیا قربانی‌کردن، ظلم و تعدی در حق حیوانات است؟؟

برای دستیابی به جوابی قانع کننده لازم است ابتدا دنیای واقعِ معترضان را در همین راستا ( کشتن حیوانات) مورد مداقه قرار دهیم تا با مقایسەی عملکرد و ادعای شان حقیقت امر برایمان بیشتر روشن شود..

️طبق آمار رسمی موجود در سایت های معتبر و مورد اعتماد اسلام ستیزان ️نزدیک به نیم میلیون(500000) رٲس گاو در طول ده سال گذشته به خاطر مسابقه گاو بازی و فقط برای سرگرمی و رسیدن بە لذائذ زودگذر شیطانی، توسط گاوبازان به شکلی وحشیانه و بی‌رحمانه کشته شده‌اند و تنها سهم غرب وحشی به بهانەی بازی‌های مردمی و ملی، سالانه چهل هزار(40000) رٲس گاو است!!

این جریمه و ستم بزرگ اضافه بر استفادی گوشتی از‌ گاوها و دیگر حیوانات در کشورهایی چون فرانسه ، اسپانیا و پرتغال و به روش‌هایی دیگر در هند و ایالات متحده آمریکای بە ظاهر مدعی دموکراسی و دیگر کشورها انجام می‌شود.

اما اسلام به عنوان پاک ترین دین، هرگونه تعدی و ظلم بر حیوانات را در همه حال حرام اعلام کرده است..

این روایت مشهور است که زنی به خاطر حبس کردن و عذاب‌ دادن گربه‌ای تا سر حدِ مرگ ، وارد آتش جهنم خواهد شد..

از طرفی دیگر این روایت را که مردی تشنگی یک سگ را در بیابان برطرف کرد ، به واسطه‌ی این کار نیکش داخل بهشت شد را همه ی ما شنیده ایم..

خداوند منافع حیوانات که هدف از خلقتشان همین است را بیان فرموده و ما را از شکنجه و کشتنِ غیر انسانی آنان بر حذر می‌دارد و می‌فرماید:
والْأَنْعَامَ خَلَقَهَا لَكُمْ فِيهَا دِفْءٌ وَمَنَافِعُ وَمِنْهَا تَأْكُلُونَ – وَلَكُمْ فِيهَا جَمَالٌ حِينَ تُرِيحُونَ وَحِينَ تَسْرَحُونَ -وَتَحْمِلُ أَثْقَالَكُمْ إِلَى بَلَدٍ لَمْ تَكُونُوا بَالِغِيهِ إِلَّا بِشِقِّ الْأَنْفُسِ إِنَّ رَبَّكُمْ لَرَءُوفٌ رَحِيمٌ – وَالْخَيْلَ وَالْبِغَالَ وَالْحَمِيرَ لِتَرْكَبُوهَا وَزِينَةً وَيَخْلُقُ مَا لَا تَعْلَمُونَ .[النحل / 8-5]یعنی: و چهارپايان را براى شما آفريد در آنها براى شما [وسيله] گرم‌شدن و سودهايى است و از آنها می‌خوريد و در آنها براى شما زيبايى است آنگاه كه [آنها را] از چراگاه برمی‌‏گردانيد و هنگامى كه [آنها را] به چراگاه می‌‏بريد و بارهاى شما را به شهرى می‌‏برند كه جز با مشقت بدنی، نمیتوانستید به‌ آنها برسيد. قطعا پروردگار شما رئوف و مهربان است. و اسبان و استران و خران را [آفريد] تا بر آنها سوار شويد و [براى شما] تجملى [باشد] وآنچه را نمی‌‏دانيد می‌‏آفريند.

از عبدالله بن عمر (رضی الله عنهما) روایت است که پیامبر (علیه الصلاة والسلام) کسی که حیوانی را قطعه قطعه و مثله کند، لعنت کرده است. (یعنی گوش، بینی و یا عضوی از او را قطع می‌کند و یا به هر شکلی آزار فیزیکی به او وارد نماید.).

همان اسلامی را که این افراد ناآگاه بدان معترض هستند، ما را به رعایت حقوق حیوانات و عدم آزار و اذیت کردنشان، فراخوانده است. برای مثال پیامبر (علیه الصلاة والسلام) می‌فرماید:

«تقوای خدا را در مورد چهارپایان زبان‌ بسته رعایت کنید و در حالى كه در حال صحت و سلامت هستند سوارشان شوید و یا از گوشتشان استفاده کنید.»

روایت است که اصحاب رضی الله عنهم عرض کردند : ای رسول خدا آیا در خدمت کردن به حیوانات‌ اجر و پاداشی به ما می رسد؟؟ آن حضرت صلی الله علیه و سلم فرمودند: در [خدمت کردن به] هر جانداری برایتان اجر و پاداش دارد.

پیامبر خدا صلى الله علیه وسلم فرمودند: خداوند برخورد نیک و نیکوکارانه را بر هر چیز یواجب کرده، پس هر گاه حیوانی را کشتید، با حالتی درست و نیکوکارانه این کار را انجام دهید و هر گاه خواستید حیوانی را ذبح نمایید، پس ذبح (سربریدن)را به صورتی نیک انجام دهید و باید هر یک از شما کارد و چاقوی خود را تیز نماید تا حیوان در حال ذبح را راحت و آسوده نماید.

️البته هر سال با نزدیک‌ شدن به عید قربان، افرادی که در تمام طول سال کباب ، جوجه و کله‌پاچه و… می‌خوردند معاندانه و آگاهانه تبدیل به گیاه‌ خوار می‌شوند و با گرفتن ژست رحیمانه و روشنفکرانه به خود از اسلام ایراد می‌گیرند!!

اما تٲسف اینجاست که در این میان مردم زیادی چون سیاه لشکر چشم و گوش و عقل بسته این انتقاد را تٲیید و ندانسته به بلندگویی جهت اشاعەی این اعتراضات بی اساس مبدل گشته درحالی که همین افراد طوطی صفت از قتل‌عام حیوانات در جشنواره‌های سالانه یا مصارف بی رویەی غربی‌ها ایراد نمی‌گیرند..

مشخص است چرا؟؟!! چون با تزریق این افکار، اذهان مردم را اینگونه شکل داده‌اند که تنها اروپایی‌ها با فرهنگ و متمدن هستند و اگر هر جنایتی را مرتکب شوند از طرف این خودباختگان نادیده‌ گرفته می شود چون این اعمال را یک اروپایی بافرهنگ انجام می‌دهد پس اشکالی نداشته و اهمیت چندانی ندارد..

️اما همان اعمالی را که اروپایی ها انجام می دهند اگر مردم خاورمیانه (مخصوصا مسلمانان) انجام دهند را نوعی تحجر و عقب‌ماندگی می‌دانند حتی اگر آن اعمال در تمام دنیا شایع، عادی و رایج باشد!!

و این تئوری (شستشوی مغزی توده‌ی مردم)، حاصل ده‌ها سال جنگ فکری و تلاش غرب با تمام رسانه‌های جمعی علیه اسلام و مسلمانان است..!!!

عجیب تراز همه ی این موارد همین افراد سودجو و دروغگویی کە خود را از خالق و سازندەی این حیوانات مهربان تر معرفی می کنند و در مقالات ، سایت ها و کانال و گروە هایشان با ریختن اشک تمساحی برای حیوانات عوام فریبی می کنند ، اگر از گوشت قربانی در ایام عید بە ایشان دادە شود همچنانکە معلوم همگان است و شاید هرکدام از ما نمونە هایی از چنین افرادی (یک بام و دو هوا) را سراغ داشتە باشیم ، بدون تعارف پذیرا و خرسند خواهند بود!!

جوانان عزیز ما باید مواظب باشند در دام این افراد بیمار دل گرفتار نشوند و با آگاهی کامل و تحقیق در مورد موضوعات مسیر حرکت خویش را انتخاب نمایید..

تحقیق و جمع آوری: عبدالواحد رحمت الله

مراجع :

قرآن ، سنت ، (باب اضحیه )کتاب های فقهی مذهب شافعی و دیگر مذاهب اسلامی، تفسیر جواهر طنطاوی، تفسیر نور آیت الله قرائتی و مقالات نگاشته شده در رد شبهات..

از طريق
عبدالواحد رحمت الله
منبع
https://sozimihrab.org/
نمایش بیشتر

عبدالواحد رحمت الله

نویسنده و شاعر و مترجم آذربایجان غربی - مهاباد خطیب و دعوتگر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا