تاریخ

واکنش ایران به طرح روی جلد هفته نامه ” شارلی ابدو

 سخنگوی وزارت امور خارجه حوادث تروریستی در فرانسه را محکوم کرد و گفت: این اقدامات هیچ ارتباطی با دیدگاه های اسلام ندارد و مغایر آموزه های اسلامی است. از سویی اقدامات تحریک آمیز را نیز تقبیح می کنیم و اقدام هفته نامه شارلی ابدو توهین آمیز و باعث تحریک احساسات مسلمانان جهان خواهد شد.


به گزارش ایرنا، مرضیه افخم روز چهارشنبه در نشست خبری خود، افزود: احترام به باورها و مقدسات ادیان الهی، اصلی پذیرفته شده است و انتظار است دولتمردان اروپایی این اصل را رعایت کنند.

وی خاطرنشان کرد: لازم است در حوزه عمل نیز دولت های اروپایی، اشتباهات خود را در پیگیری برخی سیاست هایشان در رابطه با گروه های افراطی جبران کنند و سیاست های متناسب با منافع همه پیروان و ملت ها اتخاذ شود. بسیاری از ملت ها تاوان سیاست های اشتباه غرب را می دهند و این مساله هر از چندگاهی از سوی مسوولان اروپایی هم اعلام می شود که سیاست هایشان اشتباه بوده است.

سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: اذعان به اشتباه کافی نیست و باید برای پایان دادن به افراط گری و دور تسلسل خشونت در جهان اقدامات موثر انجام شود. سوءاستفاده از آزادی بیان در غرب قابل پذیرش نیست و باید جلوی آن گرفته شود.

روی جلد تازه ترین شماره نشریه موهن «شارلی ابدو»، نقشی از پیامبر اسلام حضرت محمّد (ص) چاپ شده است که در حالی که اشک می ریزد پلاکارد «من شارلی هستم» در دست دارد. این شماره این نشریه، علاوه بر این، چند کاریکاتور دیگر هم از نبی اکرم(ص) دارد.

به این ترتیب موج توهین به مقدسات اسلامی که پیش از این، نشریه فرانسوی نقش پررنگی در آن داشت، هم راستا با تشدید اسلام هراسی در غرب در حال اوج گرفتن است

سایت تحلیلی خبری فرا رو

نمایش بیشتر

ســــۆزی میــــحڕاب

سایت ســــۆزی میــــحڕاب در آذرماه 1392 با همت جمعی از اهل قلم خوشنام و گمنام تاسیس شد ســــۆزی میــــحڕاب بدون جنجال و در اوج عملگرایی به ترویج مبانی میانه روی می پردازد ســــۆزی میــــحڕاب با هیچ جریان و هیچ احدی درگیری ندارد ســــۆزی میــــحڕاب رسالتی جز همزیستی و دگرپذیری ندارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا