جوانان

باباجون! دلم می¬خواد باهات بازی کنم!

برخی از پدرها لذتِ نشاط و سرزندگی، انس و الفت، شوخی و بازی با بچه¬ها را از آنان دریغ می¬کنند…
زیرا مشغول تجارت وکسب و کار است، یا مشغول تعلیم و تعلّم یا دید و بازدید و یا تفریح و ورزش می¬باشد. پدرجان! بدون شک فرزندانت انتظار تو را می¬کشند، آنان بیشتر از ثروتت، لبخند بر لبانت را می¬خواهند،آنها بیشتر از آن خوراکی¬هایی که برایشان تهیه می¬کنی، انس و الفت و خو گرفتن با تو را دوست دارند. قطعاً بچه¬ها خیلی دوست دارند با شما شوخی کنند، با شما بازی کنند، با شما انس بگیرند، و سرور و شادی¬شان در سخن گفتن و هم صحبت شدن با شماست.
پدر جان! گاهی وقتها لباسهای فاخر و قیمتی را برایشان تهیه می¬کنی  و اسباب و وسایلِ با برند و مدل جدید و خاصی  را برایشان فراهم می¬نمایی.
اما بعضی وقتها کم می¬یاری و ناتوان می¬مانی؛ آن هم زمانی است که برایشان وقتی نمی¬ذاری که باهات بازی و شوخی کنند. بی گمان شوخی و بازی با فرزندان خلأ عاطفی¬شان را پر می¬کند و تشنگی روح و روانشان را برطرف می¬سازد، استرس و پریشانی¬شان را مداوا نموده و به آنها آرامش می¬بخشد.
و این بدین معنا نیست که از کار و فعالیت روزمره و برنامه¬هایت دست بکشی، اما فراموش نکن باید برای فرزندانت هم وقتی در نظر بگیری…..
به راستی وجود فرزندانت فرصی¬ست برای این¬که محبتشان را به دست بیاوری و قلبشان را با مهر و محبتت سرشار نمایی.
ما چگونه بر مهر و محبت و ارزش و احترام دیگران نسبت به خود حریصیم اما از افشاندن بذر عشق و علاقه، انس و الفت در روح و روان فرزندانمان غافل می¬مانیم؟!
پس بلند شو(وقت را از دست نده) ای پدر! شوخی کن، بازی کن، لبخند بزن و با فرزندانت شادی کن که پس از گذشت زمانی پی به ارزش این لحظه¬های ناب خواهی برد.
نکته ی قابل توجه: (بعضی از مردم در تعامل با دیگران موفق¬اند اما در تعامل با اعضای خانواده¬شان عاجز و ناتوان!)
منبع: سایت یا له من دین
ترجمه: فهیم کاظمیان.

فهیم کاظمیان

استان آذربایجان غربی مویسنده و مترجم

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

لطفا نظرات خود را با حروف کوردی یا فارسی تایپ کنید
نظرات حاوی مطلب توهین آمیز یا بی احترامی به اشخاص ، عقاید دیگران، و مغایر با قوانین کشور منتشر نمی شود
نظرات پس از تائید منتشر می شود
بستن