خانوادهزن

زندگی بدون زن یعنی …

زن

 زندگی بدون زن هیچ معنی ندارد

-نویسنده :دکتر عصام الفلیج

در طول تاریخ و باگذشت تمامی اعصار زن ثابت کرده که بهترین و خوب ترین پشتوانه ی هر مردی در هر جا و مکان و زمانی بوده و خواهد بود.
در بدو زندگی از خانه و کاشانه و خانواده ،تا تمامی بخش های علمی و عملی و امنیتی و تربیتی و اقتصادی انسان ها و به درازای زندگی زن حضور گرم و فعّال و انرژی زایی داشته است… زندگی هیچ گونه خوشی و لذّتی بدون حضور خانم ها ندارد ؛ فرقی ندارد این بانوی خوب و مهربان مادر ،خواهر، همسر، دختر ، مادربزرگ، و نوه‌ دختر باشد.
مرد هیچ امتیاز و موفقیتی بدون زن نمی تواند کسب کند و هیچ تمایز و برتری در هیچ وظیفه و مسئولیتی بر زن ندارد..
– اولین همدم و مونس که پروردگار مهربان به عنوان هدیه به حضرت آدم داد مادر گرامی بشریت حضرت حوّا‌ء بود

-اولین پیامبری که بدون حضور پدر متولّد شد حضرت عیسی پسر مادر گرامی، مریم مقدّس بود و پشتیبان و همکار و همدم تمامی رسولان و پیامبران زن بوده است.
-بهترین پشتوانه برای پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه در آغاز نبوّت زنی به نام خدیجه کبری ،مادر مسلمانان بود
– بهترین مرجع شرعی بعد از وفات رسول اکرم صلی الله علیه وسلّم زنی به نام عایشه، مادر ایمانداران بود
-ما در روایات صحیح می خوانیم که رئیس و سرور زنان بهشت چهار شیر زن به نام های مریم بنت عمران و فاطمه بنت رسول الله و خدیجه کبری بنت خویلد و آسیه هستند.
و همچنین در روایت آمده که عایشه بنت ابوبکر برتری وی بر دیگران مانند آبگوشتی که نان شکسته در آن می ریزند-اشکنه ،ترید- بر سایر غذاها می باشد.
حقیقت امر،این ها بانو هایی هستند که به گفته رسول اکرم در تاریخ نام هایشان ماندگار شده است.
-همه ما به خوبی می دانیم، مردان چقدر بنا به روایت تاریخ در نبود همسرانشان حفاظت و نگهداری خانه و کاشانه را به عهده گرفته اند
– بنا به ثبت و تأیید تاریخ چندین و چند بانو داریم  که در نبود همسرانشان بچه هایشان را پرورده کرده اند و از آنها افرادی عالم و قهرمان ساخته و پرداخته نمودند و تحویل جامعه دادنده اند
-چه بانو هایی تاریخ به خود دیده، که بعد از اینکه با ظلم و ستم پدر بچه‌هایشان کشته شدن، حفاظت و به ثمر رساندن آنان را با جان و دل به عهده گرفتند.
-چه بانو هایی که در مواقع مصیبت و سختی های زندگی ستونی استوار و محکم برای همسرانشان شدند، تابرآنان تکیه دهنده و خویش را به آنان بسپارند..
-مطالعه دانشگاه جانز هاپکینز که قدیمی ترین دانشگاه تحقیقاتی ایالات متحده آمریکا است،تایید می‌کند هر گاه بانوی خانه به مدّت طولانی در منزل حضور نداشته باشد مرد دچار افسردگی و ناراحتی های روحی و روانی می‌شود

-زوج ها پس از ۵۵ سالگی غذا ،کار و ‌‌ظاهر خویش را نادیده می گیرند و وقتی همسرانشان غایب هستند، مجبور به ترک خانه می شود.
-همچنین آمار نشان می‌دهد که میزان مرگ و میر در میان مردانی که فاقد همسر هستند، ۶۳ درصد در مقایسه با زوج هایی که از زندگی زناشویی لذّت میبرند، بیشتر است.
-هیچ شکّ و گمان در این نیست که زن تأثیر کامل و به سزایی بر روح و روان مرد دارد. به طوری که یک شرکت فراورده های دارویی در آلمان اشاره به این دارد مردی که زن در زندگی وی حضور دارد، در صحّت جسمی بیشتر و روحی شادتر به سر می برد،به نسبت مردی که تنها زندگی را می گذراند.
کما اینکه مردان نیز همشیه در مورد جدایی رنج می‌برند و آزرده خاطر خواهند شد.
-در قدردانی از نقش زنان در کویت جایزه سالانه ای برای مادر ایده آل توسط خانم محترم فریحه احمد صباح خدا رحمتش کند؛ تعیین گردید و همه ساله برگزار خواهد شد.
-هر ساله دستاوردهای بزرگی که به دست پر توان مادران با آنکه بی مهارت هستند به دست می آوریم و تأثیر آنها را در اوج دانش و تفکّر و فرهنگ و خلاّقیّت و دین پیدا خواهیم نمود.
-همانطور که شاعر نامی نیل حافظ ابراهیم در بیتی از شعارش می نویسد:
مادر یک مدرسه است، اگر شما آن را آماده نمایید، یک ملّت را با جمعیت خوب و پاک آماده کرده اید.
و این ملّت تولد شاهکارهای زنان در هر زمان و مکانی است.
-تأیید وجود و موفّقیّت آنها در هرحوزه مستلزِم آن است که ما باید به آنها باور داشته باشیم و جز این هم راهی نداریم.
-ما باید به آنها حقّ و توانایی در هر سطح و مرحله‌ای از زندگی را به آنان بدهیم.
دکتر زها حدید معمار عراقی،نخستین زنی است که جایزه پرتیزکر [که هر ساله از طرف این بنیاد به یک معمار زنده داده می شود]را برای معماری به خود اختصاص داده است.
و خانم توکّل کرمان فعال و روزنامه نگار یمنی یکی از هفت زن که اخیراً در جهان تحول و تغییر در این زمینه ایجاد کرده ،توسط [گزارشگران بدون مرز] انتخاب شده است وی اولین زن عرب است که جایزه صلح نوبل را در سال ۲۰۱۱ موفق شد که بالای سر ببرد.
-دکتر سمیرا موسی دانشمند اتم مصری که حاضر به کار با آمریکا نشد، در سال ۱۹۵۲ میلادی ترور شد
-دکتر آمینه بلیک نایب رئیس انجمن اسلامی در سطح بین الملل در بریتانیا فعّالیّت می کنند.
-دکتر ‌غاده مطیری عربستانی برنده جایزه علمی خلاّقیت در آمریکا شد که سه میلیون دلار به وی اختصاص دادند، برای ساخت (فوتون )که فلزی است، اجازه می دهد نور به بدن وارد شود تا به راحتی بوسیله آن عمل جراحی صورت گیرد.
-دکتر معالی عسعوسی فعال سیاسی که در میدان بمب گذاری و جنگ یمن، مرتب در خدمت قربانیان یمنی بود.

-و هزاران بانوی دیگر…..

-اجازه بدهید زنان در هر حوزه و محل و زمان حضور داشته باشند،و پشتیبان و حامی مردان در تمام ادوار زندگی شوند. فرق نمیکند آن مرد پدر، برادر،شوهر و پسر باشد.
-من با صراحت و صادقانه می گویم هیچ موفقیتی بدون زنان امکان پذیر نیست.

والسلام علی من اتبع الهدیبرگرداننده :ابراهیم مهرابیان

نمایش بیشتر

ابراهیم مهرابیان

مترجم. نویسنده. دعوتگر دینی آذربایجان غربی - پیرانشهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا