تاریخ

مرگ و میر در افراد سیگاری دو برابر افراد عادی

یک کارشناس دخانیات اعلام کرد: مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی در میان افراد سیگاری ۲ برابر بیش از افراد غیرسیگاری است و مطالعات نشان داده بین مصرف دخانیات و مرگ و میر ارتباط مستقیمی وجود دارد.

علی مهدوی در گفت و گو با خبرگزاری فارس گفت: بیماری‌های قلبی و عروقی یکی از مهمترین علت‌های مرگ و میر افراد در تمام دنیا است و از هر ۳ مورد مرگی که در جهان ثبت می‌شود یک مورد آن از بیماری‌های قلبی یا سکته‌های مغزی ناشی می‌شود.
وی افزود: در حال حاضر ۸۰ درصد مرگ‌های ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی در کشورهای با درآمد کم یا متوسط رخ می‌دهد.
مهدوی دخانیات را یکی از علت‌های عمده مرگ ناشی از بیماری‌های قلبی و عروقی دانست و گفت: ۲۰ درصد این گونه مرگ‌ها از مصرف دخانیات ناشی می‌شود.

این کارشناس دخانیات تصریح کرد: پیامدهای بیماری‌های قلبی و عروقی مانند: مرگ‌های ناگهانی بیماری‌های مغزی‌ و عروقی- و بیماری‌های عروق به تدریج در حال افزایش است.

مهدوی گفت: به همین دلیل مصرف دخانیات خطر سکته قلبی را حتی در افرادی که در معرض دود سیگار هم قرار دارند افزایش می‌دهد.

وی گفت: مطالعات نشان داده ارتباط مستقیم بین مصرف دخانیات و مرگ و میر ناشی از بیماری‌های قلبی وجود دارد که متاسفانه در بین جوانان سیگاری بیش از ۲ برابر بزرگسالان است.

منبع : سلامت نیوز

نمایش بیشتر

ســــۆزی میــــحڕاب

سایت ســــۆزی میــــحڕاب در آذرماه 1392 با همت جمعی از اهل قلم خوشنام و گمنام تاسیس شد ســــۆزی میــــحڕاب بدون جنجال و در اوج عملگرایی به ترویج مبانی میانه روی می پردازد ســــۆزی میــــحڕاب با هیچ جریان و هیچ احدی درگیری ندارد ســــۆزی میــــحڕاب رسالتی جز همزیستی و دگرپذیری ندارد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن