اندیشهدعوت اسلامی

پنج دقیقه ی سودمند در زندگی یک دعوتگر

تنها پنج دقیقه می‌تواند به جامعه سود برساند…

نویسنده: سلطان بن عبد الله العمری
اگر کتابی را در دست گرفتی که در آن داستان شخصی است که توبه کرده است  و داستان را خواندی و در آن تفکر کردی متوجه خواهی شد که غیر از پنج دقیقه وقت شما را نمی‌گیرد.

پس از آن اگر عملا داستان را به دوستت انتقال دادی و دوستت از داستان متاثر شد و سپس او نیز برای استراحت و مناسبتی رفت و آن داستان را برای مجموعه‌ای از جوانان با حضور بعضی از معلمان بازگو و انتقال داد و یکی از معلمان نیز داستان را برای بیش از صد (100) دانش آموز بازگفت  وبعضی از دانش آموزان از آن داستان متاثر شدند، چه چیزی خواهی دید…؟

بعد از آن، ثواب بزرگ و بخشش خداوند برای چه کسی است؟
پیوسته داستان در میان مردم پخش می‌شود و می‌شود و همچنان مردم، دعوتگران، مردان و زنان داستان را به همدیگر انتقال می‌دهند…

برادر دعوتگر؛

 این داستان فقط در پنج دقیقه چه کارها، تاثیرات و نقشی را ایفا می‌کند! حقیقتا امت اسلامی منتظر تلاش شما دعوتگرانی است که کارهای نیکو میان جامعه انتشار داده و می‌دهند و یقین بدارید که همین پنج دقیقه نیکی‌های زیادی را به ارمغان خواهد آورد.

برادر و خواهر  دعوتگر؛ مطالعه و خواندن به مدت چند دقیقه تاثیر بزرگی در خدمت به دین و سود به بندگان دارد و فرو گذاری در وقت،  زیان بزرگی است نه فقط برای خودت بلکه برای کل جامعه.

آری ؛ همان پنج دقیقه که از ثانیه‌ها بوجود می‌آیند ؛ اما اگر برای خدا و بخاطر خدا باشند؛ سرانجام آنها ماندگارتر است؛ چون پارساتر وپرهیزگارترند.
( وَأَمَّا مَا یَنفَعُ ٱلنَّاسَ فَیَمۡكُثُ فِی ٱلۡأَرۡضِۚ )
( و آنچه به مردم سود می بخشد در زمین (باقی) می‌ماند)
سوره الرعد/17

مترجم: رسول بایزیدی

از طريق
رسول بایزیدی
منبع
sozimihrab
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا